Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek

Dostępny
28,82

Klienci kupili również

O produkcie: Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek

100002015

Opis

Nazwa Essentiale Max
Nazwa międzynarodowa Phospholipidum essentiale
Dawka 0,6 g
Postać kapsułki twarde
Wielkość opakowania 30 sztuk
Działanie/właściwości
  • leczenie chorób wątroby

Essentiale Max 600 mg, 30 kapsułek jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby.


Działanie

Essentiale Max zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.


Wskazania

Subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Essentiale Max
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, soję, orzeszki ziemne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Essentiale Max należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
- Stosowanie leku Essentiale Max nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które powodują uszkodzenie wątroby (np. alkoholu),
- W przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego lekiem Essentiale Max jest uzasadnione tylko, gdy w trakcie leczenia pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczucia.
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa, pacjent czuje się gorzej, objawy uległy nasileniu lub wystąpiły inne niespecyficzne objawy, należy zwrócić się do lekarza.

Lek Essentiale Max zawiera olej sojowy oraz sód
Ze względu na zawartość oleju sojowego, lek może w rzadkich przypadkach powodować ciężkie reakcje alergiczne. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.
Ten lek zawiera mniej niż 1 mmol sodu (23 mg) na dawkę, czyli lek uznaje się za „wolny od sodu”.
Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na 1 kapsułkę.


Stosowanie leku u dzieci

Brak jest wystarczających danych na temat stosowania leku Essentiale Max u dzieci. Dlatego też nie należy stosować leku Essentiale Max u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Przed jednoczesnym zastosowaniem Essentiale Max ze środkami przeciwzakrzepowymi, należy poradzić się lekarza.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem Essentiale Max.

Nasiona sojowe są często składnikiem pożywienia, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania. Nie przeprowadzono jednak wystarczających badań. W związku z powyższym, stosowanie Essentiale Max w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.


Dawkowanie

Essentiale Max należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosuje się następującą dawkę Essentiale Max:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę.

Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając, np. szklanką wody).

Zasadniczo, nie ma ograniczeń czasowych co do czasu stosowania leku Essentiale Max, jednakże zalecany czas trwania leczenia powinien wynosić co najmniej 1-3 miesięcy.
Długość leczenia może być także ustalona indywidualnie przez lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania leku Essentiale Max u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Dlatego też nie należy stosować leku Essentiale Max u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Essentiale Max
Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku może spowodować nasilenie opisanych poniżej działań niepożądanych.
Nie opisano dotychczas przypadków przedawkowania leku Essentiale Max.

Pominięcie przyjęcia dawki leku Essentiale Max
W przypadku pominięcia jednej dawki leku należy przyjąć ją najszybciej jak jest to możliwe, z wyjątkiem sytuacji, gdy zbliża się pora kolejnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem Essentiale Max, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość występowania nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
może wystąpić reakcja alergiczna, taka jak rumień, wysypka, pokrzywka, świąd, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.


Skład

- Substancja czynna: fosfolipidy z nasion sojowych zawierające: (3-sn-fosfatydylo)cholinę. Jedna kapsułka zawiera 600 mg.
- Pozostałe składniki to: tłuszcz utwardzony (Witepsol W 35), olej z nasion sojowych oczyszczony, α–tokoferol, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony (Witepsol S 55), etanol 96 %, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon.
Otoczka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).


Producent

A.Nattermann & Cie. GmbH
Nattermannallee 1
D-50829 Cologne
Niemcy


Typ produktu

Lek bez recepty

Tabela

-

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.