ExoTar, szampon dziegciowy, 150 ml

Szampon zawierający dziegieć sosnowy, na zapalne choroby skóry głowy.

Dostępny
35,48

O produkcie: ExoTar, szampon dziegciowy, 150 ml

100021866

Opis

ExoTar szampon dziegciowy - przeznaczonym do stosowania u osób cierpiących na zapalne choroby skóry owłosionej głowy. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, zmniejsza powstawanie łuski oraz hamuje uczucie świądu i pieczenia.

Właściwości

Skuteczne szampony przeciwłupieżowe powinny zawierać w składzie substancje o udowodnionym działaniu, które nie tylko myją, ale również pielęgnują włosy i skórę głowy. Składem takim charakteryzuje się ExoTar szampon – kosmetyk zawierający 5 substancji aktywnych, dedykowany do skóry głowy o specjalnych potrzebach. ExoTar szampon jest przeznaczony do stosowania u osób cierpiących na choroby zapalne skóry głowy tj. łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, przewlekły wyprysk kontaktowy z łuszczeniem.

Kosmetyk jest stworzony do mycia i wspomagania procesu leczenia zmian. Zawiera odpowiednie proporcje dziegciu sosnowego, siarki strąconej, ichtiolu jasnego, gliceryny i mocznika. Wykazuje działanie przeciwzapalne, redukuje powstawanie łuski, hamuje uczucie świądu, pieczenia i podrażnienia. Sprawia, że skóra głowy staje się lepiej nawilżona i gładka. Nie ma na niej nieestetycznych zmian w postaci łuski czy zaczerwienienia.

Jak działa ExoTar szampon?

Szampon zawiera kompozycją starannie wyselekcjonowanych składników, dzięki czemu wykazuje właściwości przeciwzapalne, zmniejszające powstawanie łuski oraz hamujące uczucie świądu i pieczenia. Dziegieć sosnowy spowalnia procesy zapalne i redukuje nadmierne łuszczenie się naskórka np. w przebiegu łuszczycy. Siarka strącona działa keratolitycznie – ułatwia oddzielanie się łuski powstającej na powierzchni skóry. Ichtiol zmniejsza rumień, eliminuje uczucie świądu i pieczenia, gliceryna natomiast nawilża i wygładza skórę. Mocznik dodatkowo intensywnie nawilża i regeneruje naskórek.

Jak stosować ExoTar szampon?

ExoTar szampon jest dedykowany do pielęgnacji podrażnionej i problematyczne skóry głowy 1-2 razy w tygodniu. Delikatne myje włosy, dlatego może zastępować tradycyjny kosmetyk do mycia. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelkę z szamponem. Następnie nanieść preparat na zwilżone włosy i delikatnie wmasować do czasu uzyskania piany. Po 3-5 min. głowę obficie spłukać wodą, a włosy delikatnie osuszyć ręcznikiem. Warto je wysuszyć suszarką, gdyż ciepłe powietrze skutecznie usunie nieprzyjemny zapach dziegciu.

Jak długo można stosować ExoTar szampon?

Producent nie udostępnił zaleceń mówiących o długości stosowania szamponu. Z uwagi na to, że nie jest przeznaczony do codziennego użytku, jego stosowanie może być długofalowe. Ponieważ dziegieć charakteryzuje się mało przyjemnym zapachem, najlepiej zakończyć stosowanie szamponu, gdy tylko nastąpi poprawa w wyglądzie skóry głowy tzn. zmiany zostaną zaleczone, a skóra nie będzie nosiła znamion podrażnienia.


Skład INCIJak stosować

Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść szampon na zwilżoną uprzednio owłosioną skórę głowy. Delikatnie wcierać opuszkami palców do czasu uzyskania piany. Po 3-5 minutach spłukać obficie wodą. Wysuszyć włosy ręcznikiem, a następnie suszarką (niweluje intensywny zapach szamponu). Stosować 1 do 2 razy w tygodniu.

Przeznaczenie

Wskazania do zastosowania – wspomagająco w przebiegu chorób z zajęciem owłosionej skóry głowy:
 • Łuszczyca
 • Łojotokowe zapalenie skóry
 • Przewlekły wyprysk kontaktowy ze złuszczaniem
 • Świąd owłosionej skóry głowy

 • Ostrzeżenia

 • Tylko do użytku zewnętrznego.
 • W razie przypadkowego połknięcia preparatu natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 • W razie pojawienia się objawów uczulenia lub nadwrażliwości na składniki preparatu, takich jak świąd, rumień, obrzęk skóry, natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i skontaktować się się z lekarzem.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Nie stosować po upływie daty ważności podanej na opakowaniu.
 • Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, tj. Od 15°C do 25°C.

 • Przeciwwskazania: Wiek poniżej 12 roku życia, ciąża, karmienie piersią, niewydolność nerek i wątroby, choroby szpiku. Nie stosować u osób, u których wystąpiły objawy uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.


  Pojemność

  objętość netto: 150 ml

  Producent

  LEFROSCH Sp. z o.o.
  ul. Jeziorna 1
  Komorniki

  Typ produktu

  Kosmetyk

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

  Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.