Extraspasmina, 30 kapsułek twardych

Dostępny
20,49
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100014698

Lek tradycyjnie stosowany jako środek uspokajający.

Działanie

Lek zawiera wyciągi z melisy i kozłka, które tradycyjnie stosowane są jako substancje o działaniu uspokajającym.

Wskazania

Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz tradycyjnie jako środek wspomagający w okresowych trudnościach z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 30 ml/min). Hipermagnezemia, blok serca, myasthenia gravis (autoimmunologiczna choroba dotycząca układu nerwowego i mięśniowego charakteryzująca się nadmierną męczliwością mięśni po wysiłku).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera azorubinę. Lek może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera glukozę. Przechowywać w opakowaniu szczelnie zamkniętym, w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić przed wilgocią. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci do 12 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Extraspasmina może wchodzić w interkacje z:
1) lewodopą, solami wapnia i żelaza, fosforanami oraz lekami przeciwzakrzepowymi.
2) tetracyklinami i fluorochinolonami (zachować 3-godzinną przerwę między podaniem produktu a lekiem).
3) środkami działającymi depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (barbiturany, benzodiazepiny) oraz lekami obniżającymi ciśnienie krwi (m.in. z grupy inhibitorów ACE) i glikozydów nasercowych.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią

Dawkowanie

Dorośli: 1 do 2 kapsułek, 1-3 razy na dobę.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, bóle brzucha, biegunka).

Skład

Substancje czynne: wyciągi rośline z korzenia kozłka (Valeriana officinalis), melisy (Melissa officinalis) z dodatkiem magnezu tlenku ciężkiego (Magnesii oxidum ponderosum) oraz witaminą B6 (Pyridoxini hydrochloridum). Substancje pomocnicze: krzemu dwutlenek koloidalny, glukoza, skrobia żelowana kukurydziana, kwas stearynowy. Skład osłonki kapsułki żelatynowej: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), indygotyna (E132), azorubina (E122), żelatyna wołowa (E441).

Producent

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
83-200 Starogard Gdański
ul. Pelplińska 19

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.