Fe-Lip Liposomal Iron 20 mg, suplement diety, 30 saszetek

Wegański suplement diety w postaci saszetek z liposomalnym żelazem.

Dostępny
25,54

O produkcie: Fe-Lip Liposomal Iron 20 mg, suplement diety, 30 saszetek

100038456

Opis

FE-LIP® to preparat zawierający liposomalne żelazo zamknięte w opatentowanej formule LIPOSHELL®. Liposomy wykazują podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są bezpieczne i biozgodne, a zawarte w nich żelazo lepiej się wchłania. Żelazo pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
 


Właściwości

  • Bez dodatku cukrów.
  • Bezglutenowy.
  • Bez GMO.
  • Odpowiedni dla wegetarian. 

 


Tabela

Składnik odżywczy
Zawartość w 1 (dzienna porcja)/RWS*
Żelazo: cytrynian amonu - żelaza (III) 20 mg/143%

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia dla dorosłych

 


Skład

Składniki: substancja wypełniająca: glicerol; woda; stabilizator: pektyny; cytrynian amonu - żelaza (III); nośnik: fosfolipidy z lecytyny sojowej i rzepakowej; aromat naturalny. 


Jak stosować

Doustnie. Zawartość saszetki spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 
1 saszetka 1 raz dziennie. Zawartość saszetki spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. 


Przeznaczenie

Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych w zwiększonym zapotrzebowaniu na żelazo. Zwiększone zapotrzebowanie na żelazo występuje m.in. u kobiet w ciąży, kobiet w okresie około menstruacyjny,, u dawców krwi oraz wegetarian i wegan. Dostępność żelaza zależy od jego postaci oraz jakości spożywanego pokarmu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. 
 


Ostrzeżenia

Kobiety w ciąży oraz  matki karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu FE-LIP® powinny skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować z innymi preparatami zawierającymi żelazo. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. 

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze 5-25°C, w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią. 


Dystrybutor

Genexo sp. z o.o.  
ul. Gen. Zajączka 26       
01-510 Warszawa 


Producent

Lipid Systems Sp. z o.o.,
Ul. Krzemieniecka 48C, 54-613 Wrocław 
 


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.