Femibion 0 Planowanie ciąży, 28 tabletek

Suplement diety dla kobiet zawiera jod, kompleks witamin oraz foliany.

Dostępny
27,23

O produkcie: Femibion 0 Planowanie ciąży, 28 tabletek

100008396

Opis

FEMIBION® 0 Planowanie ciąży zawiera zestaw starannie dobranych składników odżywczych, z których najważniejsze jest podwójne źródło folianów : aktywny folian Metafolin® i kwas foliowy.

Właściwości

Femibion® 0 Planowanie ciąży to więcej niż kwas foliowy. Zawiera kluczowe składniki w przygotowaniu organizmu do ciąży. Przede wszystkim podwójne źródło folianów: kwas foliowy i Metafolin® (L-metylofolian wapnia) – aby wspierać prawidłowe krwiotworzenie. W skład wchodzi również witamina D3, witaminy z grupy B, jod i witamina E. Produkt bezglutenowy, nie zawiera laktozy i żelatyny; odpowiedni dla wegetarian.

Jakie właściwości mają poszczególne składniki suplementu? Kwas foliowy zawarty w preparacie Femibion 0 odgrywa ważną rolę w tkankach, w których zachodzą podziały komórkowe – tkankach płodu, układzie krwiotwórczym i nabłonku układu pokarmowego. Substancja jest też niezbędna w procesie mielinizacji włókien nerwowych. Warto pamiętać, że zażywanie kwasu foliowego w dawce 0,4 mg na dobę lub wyższej ogranicza ryzyko wystąpienia u dziecka wrodzonych wad układu nerwowego (rozszczepu kręgosłupa i innych defektów ośrodkowego układu nerwowego spowodowanych przez zaburzenia procesu tworzenia się cewy nerwowej). Obecna w suplemencie diety Femibion 0 witamina B2 i inne witaminy z grupy B są istotne dla prawidłowego rozwoju tkanek płodu, przede wszystkim układu nerwowego.

Wspomniana witamina B2 przyczynia się ponadto do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego. Substancja jest też ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Witaminy B6 i B12 wzbogacające Femibion 0, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Jod uwzględniony w składzie suplementu pozwala na prawidłowe wytwarzanie hormonów tarczycy i właściwą pracę tego narządu. Witamina D przyczynia się z kolei do odpowiedniego działania układu immunologicznego. Substancja dba o zdrowie zębów i kości, a także odgrywa rolę w procesie podziału komórek. W formule preparatu dla przyszłych mam znalazła się ponadto witamina E pomagająca chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

Jak długo można brać Femibion 0 Planowanie ciąży?

Femibion 0 zaleca się stosować od co najmniej 6 tygodni przed planowanym poczęciem do momentu potwierdzenia ciąży. W przypadku potwierdzenia ciąży należy przejść na Femibion® 1 Wczesna ciąża. Wspomniany preparat zapewnia odpowiednie dawki folianów w tym okresie. Suplement diety dostarczy też jodu, witaminy D, selenu, choliny, żelaza i 9 innych witamin ważnych dla zachowania zdrowia matki i dziecka.

Jak stosować Femibion 0 Planowanie ciąży?

Suplement należy stosować w dawce 1 tabletki na dobę, najlepiej z głównym posiłkiem i popijając odpowiednią ilością wody. Nie wolno przekraczać zalecanego dawkowania. W żaden sposób nie zwiększy to skuteczności działania suplementu, a może zaszkodzić zdrowiu matki i dziecka. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania preparatu warto skonsultować się z lekarzem.

Czy Femibion 0 Planowanie ciąży powoduje skutki uboczne?

Nie ma danych dotyczących możliwych skutków ubocznych spowodowanych stosowaniem preparatu.

Czy przy Femibion 0 Planowanie ciąży trzeba dodatkowo zażywać kwas foliowy?

Aby zapobiec wadom wrodzonym układu nerwowego u dziecka, zaleca się spożywać ok. 0,4 – 1 mg kwasu foliowego dziennie. Dotyczy to wszystkich kobiet w wieku rozrodczym w okresie 3 miesięcy poprzedzających planowane poczęcie oraz w pierwszych 12 tygodniach po poczęciu. W 1 tabletce preparatu suplementu znajduje się 0,8 mg folianów (w tym: 0,4 mg kwasu foliowego, 0,415 mg L-metylofolianu wapnia). Oznacza to, że suplement diety spełnia dobowe zapotrzebowanie na tę substancję w okresie planowania ciąży i nie trzeba zażywać kwasu foliowego z innego źródła.


Tabela

Składniki odżywcze1 tabletka%RWS
Foliany800 ug400,00%
-kwas foliowy400 ug-
-L-metylofolian wapnia416 ug-
Witamina B21,4 mg100,00%
Witamina B61,4 mg100,00%
Witamina B122,5 ug100,00%
Witamina D320 ug400,00%
Witamina E2,4 mg20,00%
Jod150 ug100,00%

Skład

substancja wypełniająca: celuloza, substancja glazurująca: hydroksypropyloceluloza, maltodekstryna, sacharoza: octan-DL alfa tokoferylu (witamina E), substancja glazurująca hydrokspropylometyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, skrobia kukurydziana, barwnik dwutlenek tytanu, przeciwutleniacz: askobinian wapnia, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), ryboflaina (witamina B2), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych: olej roślinny (olej palmowy), substancja pochłaniająca wilgoć, glycerol, L-metylofolian wapnia (Metafolin), kwas foliowy, jodek potasu, chole-kalcyferol (witamina D3), barwnik: tlenek żelaza, cyjanokobalamina (witamina B12).

Dzienne spożycie

Przyjmować 1 tabletkę dziennie, popijając wodą, najlepiej z głównym posiłkiem.


Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zbilansowanej diety .

Dla zdrowia ważna jest zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Przechowywać w suchym miejscy w temperaturze poniżej 25 °C.


Waga

2,8 g

Producent

PROCTER & GAMBLE
Zabraniecka 20
Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.