Feminovit Żelazo, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety dla kobiet w formie tabletek zawiera żelazo i witaminę C.

Dostępny
10,95

O produkcie: Feminovit Żelazo, suplement diety, 30 tabletek

100011772

Opis

Suplement diety zawierający żelazo elementarnego Ferronyl oraz witaminę C.

Właściwości

Po żelazo w tabletkach warto sięgnąć w okresach zmęczenia i znużenia, zwłaszcza jeżeli towarzyszą im spadek energii, obfite miesiączki lub infekcje. Mogą to być przyczyny niedoborów żelaza, z którymi poradzi sobie suplement diety Feminovit żelazo. Jest to nowoczesny preparat polskiego producenta, stanowiący złożone źródło żelaza elementarnego i witaminy C.

Feminovit żelazo charakteryzuje się wysoką zawartością żelaza, przekraczającą 98% oraz niską masą molową. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że wystarczy już niewielka dawka preparatu, aby pokryć 100% dziennego zapotrzebowania na ten składnik. Tabletki wyróżniają się brakiem metalicznego, nieprzyjemnego posmaku, wysoką biodostępnością oraz dużym rozdrobnieniem cząsteczek, co zapewnia precyzyjny profil uwalniania żelaza.

Kiedy brać Feminovit Żelazo?

Po suplement diety warto sięgnąć, gdy chcesz wzbogacić swoją dietę w dobrze przyswajalne żelazo najwyższej jakości. Jest to szczególnie polecane, gdy odczuwasz oznaki osłabienia organizmu tj. spadek formy, przewlekłe zmęczenie, znużenie, brak energii. Również w okresie zwiększonej zachorowalności, czyli w sezonie jesienno-zimowym większe dawki żelaza pomagają zwalczać infekcje.

Jak działa Feminovit Żelazo?

Suplement diety Feminovit Żelazo to przede wszystkim źródło żelaza Ferronyl, które pomaga w prawidłowej produkcji krwinek czerwonych oraz hemoglobiny. To z kolei warunkuje właściwy transport tlenu z płuc do każdej komórki organizmu. Dobrze dotleniony organizm nie wykazuje objawów nadmiernego zmęczenia, znużenia czy zwiększonej podatności na zakażenia i warunkuje pełnię zdrowia oraz dobre samopoczucie. W preparacie znajduje się również witamina C, która poprawia wchłanianie żelaza.

Jak długo można stosować Feminovit Żelazo?

Producent nie określił, jak długo można przyjmować suplement diety, jednak warto pamiętać, że jest to produkt w pełni przebadany i bezpieczny dla zdrowia. Należy również mieć na uwadze, że wysycenie organizmu żelazem nie następuje po kilku dniach stosowania preparatu. Przyjmuje się, że poprawa parametrów i zniesienie objawów związanych z niedoborem żelaza może wymagać nawet 6-8 tygodni suplementacji.

Czy stosowanie Feminovit Żelazo w ciąży jest bezpieczne?

Niedobory żelaza są częstym problemem w czasie ciąży. Aby im zapobiec i zagwarantować prawidłowy rozwój dziecka oraz dobre samopoczucie, kobiety ciężarne mogą suplementować żelazo w postaci Feminovit Żelazo. Powinno odbywać się to po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS*
Witamina C 40 mg 50%
Żelazo 28 mg 200%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: Substancja wypełniająca (celuloza), kwas L-askorbinowy (witamina C), żelazo elementarne, substancja glazurująca (hydroksypropylometyloceluloza), substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, talk) , barwniki (dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza), emulgator (lecytyna sojowa), substancja wiążąca (sorbitol).

Dzienne spożycie

Zaleca się spożywać 1 tabletkę dziennie.
Produkt dla dorosłych.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości umieszczonej na spodzie kartonika.Preparat przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Producent

Salvum LAB Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Jana Sobieskiego 53,
58-500 Jelenia Góra,

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.