Fervex o smaku malinowym, kompleksowy lek na objawy przeziębienia i grypy, 8 saszetek

Marka: FERVEX

Dostępny

13,69
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100002115

Fervex o smaku malinowym to kompleksowy lek na objawy przeziębienia i grypy do spożycia w formie gorącego płynu (zawartość saszetki rozpuszczona w wodzie).

Ciąża

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

FERVEX o smaku malinowym należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody.
Nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.
W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.

W przypadku zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8-godzinne przerwy pomiędzy dawkami.


Dystrybutor

Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o.
Al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek FERVEX o smaku malinowym może powodować działania niepożądane, chociaż
nie u każdego one wystąpią.
- U pacjentów ze skłonnością może wystąpić ostry atak jaskry (wysokie ciśnieniu w oku, ból oka i zamglenie widzenia).
- Zaburzenia oddawania moczu (istotne zmniejszenie ilości moczu, trudności w oddawaniu moczu).
- Uczucie suchości w ustach, zaburzenia widzenia, kołatanie serca i zaparcia.
- Zaburzenia równowagi, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, zawroty głowy (częściej u osób w wieku podeszłym).
- Zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia.
- Splątanie, omamy.
- Niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność.
- Uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia.
- Spadek ciśnienia krwi w czasie zmiany pozycji na stojącą, który może wiązać się z zawrotami głowy.
- W pewnych przypadkach istnieje możliwość wystąpienia zmian na skórze, zaczerwienienia skóry lub wystąpienia reakcji alergicznych objawiających się nagłym obrzękiem twarzy lub szyi, lub występujące nagle złe samopoczucie ze spadkiem ciśnienia krwi. W takim przypadku należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, poinformować lekarza i nie przyjmować w przyszłości leków zawierających paracetamol lub feniraminę.
- W rzadkich przypadkach stwierdzano zmniejszenie liczby:
- pewnych białych komórek krwi (lukocytopenię lub neutropenię),
- płytek krwi (małopłytkowość) powodujące zwiększenie ryzyka krwawienia i powstawania siniaków,
- zmniejszenie liczby czerwonych krwinek (niedokrwistość hemolityczna), objawiające się bladością skóry, osłabieniem i dusznością.
W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.
U niektórych osób w czasie stosowania leku FERVEX o smaku malinowym mogą wystąpić inne działania niepożądane.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Działanie

FERVEX o smaku malinowym jest lekiem złożonym.
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.
Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 5 dni.
Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, nie należy jednocześnie z lekiem Fervex przyjmować innych leków zawierających paracetamol. U osób dorosłych o masie ciała większej niż 50 kg, CAŁKOWITA
DAWKA DOBOWA PARACETAMOLU NIE MOŻE BYĆ WIĘKSZA NIŻ 4 GRAMY (4000 mg).
Należy natychmiast zgłosić się do lekarza w razie przyjęcia większej niż zalecana dawki dobowej leku FERVEX, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ponieważ może dojść do niebezpiecznego uszkodzenia wątroby.
Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Pacjent z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej musi skonsultować się z lekarzem, czy może stosować lek Fervex.
Nie zaleca się picia napojów alkoholowych, stosowania leków zawierających alkohol lub przyjmowania środków uspokajających w czasie stosowania leku FERVEX o smaku malinowym.
Każda saszetka zawiera 11,555 g sacharozy, dlatego w przypadku stosowania diety ubogocukrowej lub cukrzycy należy uwzględnić obecność cukru w leku.

Producent

Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku FERVEX o smaku malinowym
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych
składników leku FERVEX o smaku malinowym
- jeśli u pacjenta występuje:
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek (ze względu na zawartość paracetamolu);
- jaskra (zwiększone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania;
- rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu;
- wiek poniżej 15 lat;
- jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinienskontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Skład

- Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy i maleinian feniraminy.
Każda saszetka zawiera:
500 mg paracetamolu (Paracetamolum),
200 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum),
25 mg maleinianu feniraminy (Pheniramini maleas).
- Ponadto lek zawiera: sacharozę (11,555 g), kwas cytrynowy bezwodny, gumę arabską, sacharynę sodową i aromat malinowy.
W skład aromatu malinowego wchodzą: octan etylu, octan izoamylu, kwas octowy, alkohol benzylowy, trójacetyna, wanilina, p-hydroksybenzyloaceton, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana E 1450, barwnik Allura Red E 129, błękit brylantowy E 133, żółcień pomarańczowa, Permastabil 505528 RI, malina 054428 A, sodu chlorek, sodu siarczan.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 15 lat

Wskazania

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.
W przypadku wystąpienia zakażenia bakteryjnego może być konieczne wdrożenie leczenia antybiotykami. Zadecyduje o tym lekarz prowadzący.