Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 300 ml

Dostępny
23,25

O produkcie: Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 300 ml

100011239

Opis

Nazwa Gaviscon o smaku mięty 
Nazwa międzynarodowa Natrii alginas + Natrii hydrogenocarbonas + Calcii carbonas
Dawka (500 mg + 267 mg + 160 mg)/10 ml
Postać zawiesina doustna
Wielkość opakowania 300 ml
Działanie/właściwości
  • leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego

Gaviscon o smaku mięty zawiesina doustna 300 ml należy do grupy leków nazywanych „środkami hamującymi refluksżołądkowo-przełykowy”.


Działanie

Tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje ból i uczucie dyskomfortu w przełyku.


Wskazania

Na co jest Gaviscon o smaku mięty?

Gaviscon o smaku mięty jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo- przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.


Przeciwwskazania

Czy są przeciwwskazania do stosowania Gaviscon o smaku mięty?

Nie stosować leku Gaviscon o smaku mięty jeśli
- u pacjenta stwierdzono reakcje alergiczne (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku objawiające się jako trudności w oddychaniu lub wysypki skórne (patrz dalsze informacje na pełnej liście działań niepożądanych).


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sód (143 mg/10 ml) i wapń (64 mg/10 ml). Maksymalna zalecana dobowa dawka tego leku zawiera 1140 mg sodu (składnika soli kuchennej). Odpowiada to 57% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych.
Lek Gaviscon o smaku mięty jest wskazany do krótkotrwałego podawania chyba, że lekarz zaleci inaczej. W razie przyjmowania leku Gaviscon o smaku mięty w codziennej diecie przez długi czas lub regularnego stosowania tego leku, pacjenci, zwłaszcza kontrolujący zawartość sodu w diecie, powinni skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku chorób nerek lub serca, gdyż zwiększona zawartość soli zwiększa ryzyko tych chorób.

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku zmniejszonego wydzielania soku żołądkowego, gdyż wówczas ten lek może być mniej skuteczny.

Jeśli objawy nie ustępują po siedmiu dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Ważne informacje o niekórych składnikach leku Gaviscon o smaku mięty.
Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu (E218) i propylu (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (również opóźnione).


Stosowanie leku u dzieci

U dzieci poniżej 12 roku życia podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Przyjmowanie innych leków

Nie należy stosować tego leku w ciągu dwóch godzin od zastosownia innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.


Ciąża

Lek ten można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Jak stosować Gaviscon o smaku mięty?

Do stosowania doustnego.

Lek należy wstrząsnąć przed użyciem.

Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej: 10–20 ml po posiłkach i przed snem (do czterech razy na dobę).

Stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia: podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Zażycie większej niż zalecana dawki leku Gaviscon o smaku mięty
Niekorzystne działanie przy zbyt dużej dawce leku jest mało prawdopodobne. Jednakże lek może powodować uczucie wzdęcia i dyskomfortu w jamie brzusznej. Jeśli ono nie mija, należy skontaktować się z lekarzem.

Pominięcie zażycia leku Gaviscon o smaku mięty
W przypadku pominięcia dawki leku, nie należy stosować podwójnej dawki przy kolejnym jego podaniu. Należy kontynuować leczenie tak jak dotychczas.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Gaviscon o smaku mięty może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpią działania niepożądane należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.


Skład

Substancjami czynnymi leku Gaviscon o smaku mięty w każdej dawce 10 ml są 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia.
Inne składniki leku to karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.


Producent

Reckitt Benckiser Healthcare (UK) Limited,
Dansom Lane, Hull, HU8 7DS
Wielka Brytania

Dystrybutor

Podmiot odpowiedzialny
Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.