Help4skin Gojenie Ran, żel hydrokoloidowy przyspieszający gojenie ran, 20 g

Dostępny
16,99

O produkcie

100010573

Żel hydrokoloidowy przyspieszający gojenie ran.

Właściwości

Help4Skin Gojenie ran zawiera kwasowy karbomer stabilizowany karnozyną, podstawowym peptydem występującym naturalnie w skórze. W przypadku ran suchych takich jak otarcia i rany chirurgiczne ma działanie okluzyjne: hamuje parowanie i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. Karnozyna buforuje kwaśne polimery, dzięki czemu działa jako przeciwutleniacz. Karbomer pochłania nadmiar płynu z wilgotnych, sączących się ran oraz schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem. Nie przywiera do rany.

Skład

Kwaśny koloidalny karbomer, karnozyna, woda, benzoesan sodu, sorbinian potasu.

Jak stosować

Zamknięte rany:
Oczyścić i zdezynfekować leczony obszar, nałożyć preparat na ranę, nie dotykając jej końcówką aplikatora, w razie potrzeby założyć bandaż lub plaster.

Otwarte rany:
Oczyścić i zdezynfekować ranę, dokładnie i delikatnie osuszyć sterylną gazą, nałożyć grubą warstwę preparatu (0.5-0.75 cm) na ranę, nie dotykając jej końcówką aplikatora, założyć plaster lub bandaż, zmieniać żel i plaster lub bandaż przynajmniej raz dziennie, zmniejszyć ilość stosowanego preparatu, gdy na ranie pojawi się strup.

Uwaga! W przypadku oparzeń - należy najpierw przemyć wodą, następnie przejść do następnych punktów.

Help4Skin Gojenie ran nie jest pierwszym środkiem w przypadku oparzeń! Natychmiast po wystąpieniu oparzenia należy schładzać jego miejsce pod letnią bieżącą wodą przez 20 minut. Należy to zrobić jak najszybciej, gdyż korzystny efekt schładzania oparzonego miejsca zmniejsza się z upływem czasu, a po 30 minutach całkowicie zanika. Aby zapobiec hipotermii, szczególnie w przypadku oparzenia dużej powierzchni ciała, nie zaleca się stosowania zimnej wody. Help4Skin Gojenie ran należy zastosować dopiero w następnej kolejności, po odpowiedniej ocenie stopnia oparzenia. Help4Skin Gojenie ran może być stosowany na powierzchniowe oparzenia naskórka i/lub skóry właściwej, zwykle charakteryzujące się obrzękiem, zaczerwienioną skórą i pęcherzami.

Przeznaczenie

Do stosowania w suchych i wilgotnych ranach, takich jak:

  • Rany
  • Skaleczenia
  • Zadrapania
  • Otarcia i pęknięcia skóry
  • Powierzchowne oparzenia


Ostrzeżenia

Nie używać w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników. W bardzo rzadkich przypadkach zgłaszano wystąpienie podrażnienia skóry. W przypadku wystąpienia podrażnienia lub reakcji alergicznej należy natychmiast przerwać stosowanie.Nie stosować Help4Skin Gojenie Ran na twarz, oczy, powieki oraz błony śluzowe.

Należy zawsze zasięgnąć porady lekarza: w przypadku dużych, obszernych lub bardzo głębokich ran, w przypadku silnie zakażonych ran, w przypadku wolnego gojenia się rany lub ryzyka powikłań.

W takich przypadkach Help4Skin Gojenie Ran może być pomocny, ale w żadnym wypadku nie wystarcza jako jedyny środek leczniczy. Do użytku zewnętrznego. Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności (podanego na opakowaniu).

Producent

OYSTERSHELL NV
NIJVERHEIDSWEG 10
9820 MERELBEKE BELGIA

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.