Help4skin Gojenie Ran, żel hydrokoloidowy przyspieszający gojenie ran, 20 g

Dostępny
12,45
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100010573

Żel hydrokoloidowy przyspieszający gojenie ran.

Ostrzeżenia

Nie używać w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników. W bardzo rzadkich przypadkach zgłaszano wystąpienie podrażnienia skóry. W przypadku wystąpienia podrażnienia lub reakcji alergicznej należy natychmiast przerwać stosowanie.Nie stosować Help4Skin Gojenie Ran na twarz, oczy, powieki oraz błony śluzowe.

Należy zawsze zasięgnąć porady lekarza: w przypadku dużych, obszernych lub bardzo głębokich ran, w przypadku silnie zakażonych ran, w przypadku wolnego gojenia się rany lub ryzyka powikłań.

W takich przypadkach Help4Skin Gojenie Ran może być pomocny, ale w żadnym wypadku nie wystarcza jako jedyny środek leczniczy. Do użytku zewnętrznego. Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności (podanego na opakowaniu).


Producent

OYSTERSHELL NV
NIJVERHEIDSWEG 10
9820 MERELBEKE BELGIA

Przeznaczenie

Do stosowania w suchych i wilgotnych ranach, takich jak:

  • Rany
  • Skaleczenia
  • Zadrapania
  • Otarcia i pęknięcia skóry
  • Powierzchowne oparzeniaSkład

Kwaśny koloidalny karbomer, karnozyna, woda, benzoesan sodu, sorbinian potasu.

Jak stosować

Zamknięte rany:
Oczyścić i zdezynfekować leczony obszar, nałożyć preparat na ranę, nie dotykając jej końcówką aplikatora, w razie potrzeby założyć bandaż lub plaster.

Otwarte rany:
Oczyścić i zdezynfekować ranę, dokładnie i delikatnie osuszyć sterylną gazą, nałożyć grubą warstwę preparatu (0.5-0.75 cm) na ranę, nie dotykając jej końcówką aplikatora, założyć plaster lub bandaż, zmieniać żel i plaster lub bandaż przynajmniej raz dziennie, zmniejszyć ilość stosowanego preparatu, gdy na ranie pojawi się strup.

Uwaga! W przypadku oparzeń - należy najpierw przemyć wodą, następnie przejść do następnych punktów.

Help4Skin Gojenie ran nie jest pierwszym środkiem w przypadku oparzeń! Natychmiast po wystąpieniu oparzenia należy schładzać jego miejsce pod letnią bieżącą wodą przez 20 minut. Należy to zrobić jak najszybciej, gdyż korzystny efekt schładzania oparzonego miejsca zmniejsza się z upływem czasu, a po 30 minutach całkowicie zanika. Aby zapobiec hipotermii, szczególnie w przypadku oparzenia dużej powierzchni ciała, nie zaleca się stosowania zimnej wody. Help4Skin Gojenie ran należy zastosować dopiero w następnej kolejności, po odpowiedniej ocenie stopnia oparzenia. Help4Skin Gojenie ran może być stosowany na powierzchniowe oparzenia naskórka i/lub skóry właściwej, zwykle charakteryzujące się obrzękiem, zaczerwienioną skórą i pęcherzami.


Właściwości

Help4Skin Gojenie ran zawiera kwasowy karbomer stabilizowany karnozyną, podstawowym peptydem występującym naturalnie w skórze. W przypadku ran suchych takich jak otarcia i rany chirurgiczne ma działanie okluzyjne: hamuje parowanie i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. Karnozyna buforuje kwaśne polimery, dzięki czemu działa jako przeciwutleniacz. Karbomer pochłania nadmiar płynu z wilgotnych, sączących się ran oraz schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem. Nie przywiera do rany.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.