Preparaty do wybielania zębów

  (52)
Sortuj według
Preparaty do wybielania zębów

Preparaty do wybielania zębów

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdej osoby, która na uwadze ma estetykę swojego wyglądu. Zadbane zęby, a także bielsze zęby, sprawiają, że częściej się uśmiechasz. A co za tym idzie, masz lepszy nastrój, jesteś lepiej odbierany przez innych, a Twoja samoocena wzrasta.


Niestety na proces powstawania przebarwień wpływa wiele aspektów życia codziennego m.in. regularne picie kawy i herbaty, palenie tytoniu, picie alkoholu czy nieodpowiednia higiena. Możesz wybielać zęby u dentysty za pomocą specjalnych technik, np. wybielanie zębów za pomocą specjalnych nakładek lub wybielanie zębów specjalną lampą. Jednak zabiegi tego typu są bardzo kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić.


Z drugiej strony samodzielne rozjaśnianie zębów wiąże się z pewnym ryzykiem. Ale dzięki właściwie dobranym produktom, może przynieść również świetne efekty i promienny, biały uśmiech.


Musisz wiedzieć, że kość w Twoim ciele jest naturalnie żółtawa. Dlatego też Twoje zęby nigdy nie będą naturalnie śnieżnobiałe. Najbardziej uporczywe zdają się jednak być przebarwienia na zębach, które pojawiły się przez złą higienę jamy ustnej czy złe nawyki żywieniowe.


Rozjaśnianie szkliwa nie jest prostym zabiegiem, a źle przeprowadzone może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, np. nadwrażliwości zębów. Właśnie dlatego wszelkie środki wybielające zęby, niezależnie, czy są to gumy wybielające, czy bardziej zaawansowane zestawy do wybielania zębów, powinny być wybierane po konsultacji stomatologa. Tylko lekarz jest w stanie trafnie ocenić stan zębów i dobrać indywidualnie dostosowane produkty.


Wybielanie zębów − preparaty


Wśród produktów, których zadaniem jest zmiana kolorytu zębów, znaleźć można różnego rodzaju preparaty do wybielania zębów. To, co je między sobą różni to formuła, sposób aplikacji, skład, ale przede wszystkim moc działania.


Najpopularniejsze są pasty wybielające do zębów oraz płyny wybielające zęby, które są najmniej inwazyjnym i problematycznym sposobem ingerencji. Ich regularne stosowanie pozwala rozjaśnić szkliwo, nawet o kilka tonów.


Wybielające płyny do płukania ust, pozwalają nie tylko usunąć przebarwienia, ale odświeżają również oddech i pielęgnują jamę ustną. Inne produkty to nakładki wybielające lub żele wybielające, których siła jest znacznie większa. Nie są one przeznaczone do użytku codziennego i regularnego, a zazwyczaj stosowane są jako okresowa kuracja dla zębów, którą co jakiś czas należy powtarzać.


Możesz wybrać także żel do wybielania zębów, często nakładany na zęby w formie pasków lub ze specjalną nakładką na zęby. Często występuje jako zestaw do wybielania zębów, który stosuje się przez kilka dni pod rząd. Pamiętaj, że przed wybielaniem zębów lepiej skonsultuj się z lekarzem. On poleci Ci najlepsze produkty odpowiednie dla Ciebie i Twojego stanu zębów.


Najlepsza pasta wybielająca − jak działa?


Jak działa dobra pasta wybielająca? Przede wszystkim, jak każda pasta do zębów − czyści zęby i pozwala zachować odpowiedni poziom higieny. Jednak oprócz tego składniki aktywne, jakie zawiera w sobie pasta wybielająca sprawiają, że zęby jaśnieją. Pasta wybielająca zęby często zawiera wyższy wskaźnik RDA. Jest to współczynnik, który określa siłę ścierania zębów. Dzięki temu pasta dokładniej poleruje płytkę nazębną oraz ściera ją, aby usunąć z zębów przebarwienia i zanieczyszczenia. Jeżeli więc cierpisz na nadwrażliwość zębów, staraj się wybierać pasty wybielające przeznaczone specjalnie dla osób z tych schorzeniem. W przeciwnym wypadku, zwykła pasta wybielająca może powodować osłabienie ochrony i zwiększać ból wrażliwych zębów.


Taki „wybielacz do zębów” będzie działał najlepiej, jeżeli ograniczysz spożywanie kawy, herbaty czy przestaniesz palić papierosy, a więc wyeliminujesz czynniki, które wpływają na przebarwienia zębów. Skuteczność past wybielających jest dość wysoka, ale pamiętaj, że odstawienie pasty wybielającej na dłuższy czas może spowodować, że zęby znów zmienią kolor na bardziej żółty.


Niektóre pasty do zębów lub inne preparaty wybielające mogą być dodatkowo wzmocnione o substancje chemiczne, które wpływają na wybielenie zębów. Takim składnikami mogą być na przykład wodorowęglan sodu lub nadtlenek wodoru.

Marki powiązane z kategorią: Preparaty do wybielania zębów