HydroVag, globulki dopochwowe, 14 sztuk

Wyrób medyczny - globulki z kwasem mlekowym i hialuronianem sodu.

Dostępny
36,27

Alternatywa od Dr. Maxa

Wyrób medyczny globulki dopochwowe z kwasami hialuronowym i mlekowym.

O produkcie: HydroVag, globulki dopochwowe, 14 sztuk

100017453

Opis

Hydrovag globulki dopochwowe nawilżają śluzówkę ścian pochwy, wspomagają procesy regeneracyjne, pomagają utrzymać fizjologiczne pH, chronią pochwę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.


Właściwości

Wyrób medyczny HydroVag ma postać globulek dopochwowych. Formuła produktu bazuje na hialuronianie sodu i glikogenie. W recepturze preparatu znajduje się również kwas mlekowy stanowiący ważny składnik zdrowej mikroflory pochwy. Odpowiada on za zachowanie odpowiedniego środowiska i zapobieganie rozwojowi szkodliwych bakterii. Skład wzbogacono o substancje pomocnicze — mleczan sodu i glicerydy półsyntetyczne. Wszystkie te starannie dobrane składniki:

  • pomagają nawilżać śluzówkę ścian pochwy;
  • wspierają procesy regeneracyjne;
  • przyczyniają się do zachowania odpowiedniego pH;
  • wpływają na ochronę pochwy przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Właściwe funkcjonowanie nabłonka pochwy ma szczególne znaczenie dla zachowania odpowiedniego nawilżenia i utrzymania fizjologicznego pH. Stan równowagi może zaburzyć długotrwałe przyjmowanie leków hormonalnych, chemioterapia lub radioterapia, niedobór estrogenów (np. w okresie okołomenopauzalnym), zabiegi ginekologiczne (wziernikowanie, zabieg elektrokoagulacji lub krioablacji, nacięcie krocza), a także poród.

Jak działa HydroVag?

Składniki zawarte w globulkach dopochwowych HydroVag pomagają łagodzić suchość, dyskomfort, napięcie, świąd, pieczenie i ból w czasie stosunku w okolicach intymnych towarzyszące np. zanikowi błony śluzowej pochwy (atrofii) lub nasilonemu stresowi.

Jak stosować HydroVag?

Wyrób medyczny HydroVag należy stosować podobnie jak pozostałe globulki na suchość pochwy. Przed użyciem umyj ręce. Po wyjęciu produktu z folii delikatnie umieść go głęboko w pochwie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania HydroVag?

Zrezygnuj ze stosowania wyrobu medycznego przy nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Przeciwwskazaniem do używania globulek jest stosowanie innych produktów dopochwowych.

Czy HydroVag może mieć skutki uboczne?

W czasie stosowania globulek dopochwowych może nasilić się świąd, pieczenie, wysypka czy podrażnienie. W razie pojawienia się jakiegokolwiek z tych objawów przerwij używanie i skonsultuj się z lekarzem.


Skład

Składniki aktywne: Hialuronian sodu 10mg, kwas mlekowy, glikogen.

Jak stosować

Dopochwowo

Dzienne spożycie

Kuracja podstawowa:
1 globulka dopochwowo na noc przez kolejne 7 dni lub zgodnie z zaleceniami lekarza;

Kuracja podtrzymująca:
1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ostrzeżenia

UWAGA: w przypadku uzupełnienia kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może wynieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu; w przypadku ostrych infekcji pochwy zalecane jest stosowanie globulek pod nadzorem lekarza; ze względu na brak odpowiednich badań, w czasie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.

Przechowywanie: Szczelnie zamknięte opakowanie, temperatura pokojowa (15-25°C), suche miejsce. Chronić przed światłem i wysoką temperaturą.

WagaDystrybutor

INSTYTUT BIOTECHNOLOGII SUROWIC I SZCZEPIONEK BIOMED S.A.

Producent

IBSS BIOMED SA
Aleja Sosnowa 8
Kraków

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.