Innofer, zawiesina doustna, 100 ml

Dostępny
56,03

O produkcie: Innofer, zawiesina doustna, 100 ml

100009340

Opis

Innofer, zawiesina doustna, 100 ml to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci zawiesiny zawierającej żelazo elementarne.


Właściwości

  • Zawiera żelazo elementarne.
  • 0,1 ml Innofer zawiera 2 mg żelaza.
  • Produkt bezglutenowy.
  • Bez białek mleka krowiego i laktozy.
  • Nie zawiera substancji konserwujących, sztucznych barwników, ani substancji słodzących.

Innofer służy do postępowania dietetycznego w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii). Innofer to produkt bezglutenowy, bez białek mleka krowiego i laktozy, może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników. Dodatkowo nie zawiera substancji konserwujących, sztucznych barwników, ani substancji słodzących. 

Kiedy stosować Innofer?

Innofer zawiesina doustna to preparat do postępowania dietetycznego w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii). 


Tabela

Wartość odżywcza 100 ml 1 ml
Wartość energetyczna 3346 kJ/ 793 kcal 33,5 kJ/ 7,9 kcal
Tłuszcz, w tym:
-kwasy tłuszczowe nasycone
-kwasy tłuszczowe jednonienasycone
-kwasy tłuszczowe wielonienasycone
95,5 g
95,5 g
<0,1 g
0 g
0,96 g
0,96 g
<0,1 g
0 g
Węglowodany, w tym:
-cukry
0 g
0 g
0 g
0 g
Białko 0 g 0 g
Sól <0,01 g <0,01 g
Żelazo 2000 mg 20 mg

Skład

Olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), żelazo elementarne.


Jak stosować

Przed spożyciem, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny, produkt należy dokładnie wymieszać. W tym celu należy energicznie wstrząsać butelką nie krócej niż 30 s. Po prawidłowym wymieszaniu zawiesina przybiera ciemną barwę. Odmierzoną dawkę należy podać zaraz po przygotowaniu bezpośrednio do jamy ustnej. 
W przypadku niemowląt karmionych wyłącznie mlekiem zaleca się podanie produktu ok 15 min. przed podaniem mleka lub 2 godziny po.

Jak dawkować Innofer?

Niemowlęta, również urodzone przedwcześnie i z niską masą urodzeniową oraz dzieci:

  • Profilaktyka niedoboru żelaza – przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Zalecenia Krajowego Konsultanta ds. Pediatrii: 1-2 mg żelaza/ kg masy ciała/ dobę.
  • Niedobory żelaza i anemia - przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Zalecenia Krajowego Konsultanta ds. Pediatrii: 4-6 mg żelaza/ kg masy ciała/ dobę (podzielone na 2-3 dawki).

Dorośli (w tym kobiety w ciąży):

  • Profilaktyka niedoboru żelaza - przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.
  • Niedobory żelaza i anemia – przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.

Produkt przeznaczony do stosowania pod kontrolą lekarza. Może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeśli spożywany jest przez osoby, u których nie stwierdzono wskazań medycznych do jego podawania. Przeznaczony do stosowania pod nadzorem lekarza. 


Dzienne spożycie

Stosować pod nadzorem lekarza, ściśle według jego zaleceń, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.


Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego u niemowląt z niską masą urodzeniową, dzieci i dorosłych, w tym kobiet w ciąży w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i anemii. 


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
Preparat należy stosować pod nadzorem lekarza. Nie stosować jako jedyne źródło pożywienia. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeśli jest przyjmowany przez osoby, u których nie stwierdzono wskazań medycznych do jego stosowania. Nadaje się do spożycia przez 90 dni od pierwszego otwarcia. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci, zdala od ciepła i wilgoci. Nie zawiera substancji słodzących, konserwujących i barwników. Nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, glutenu i może być stosowany u osób, u których występuje nadwrażliwość na te składniki. Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe).


Waga

100 ml netto


Producent

Wyprodukowano w Polsce dla:
Chiesi Poland Sp. Z o.o.
Al. Jerozolimskie 134 
02-305 Warszawa


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.