Jonolit Jony, suplement diety, 20 tabletek musujących

Suplement diety, tabletki musujące zawierające elektrolity, glukozę.

Dostępny
10,72

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Jonolit Jony, suplement diety, 20 tabletek musujących

100012024

Opis

Suplement diety zawierający 4 podstawowe elektrolity i glukozę, które pomagają eliminować uczucie zmęczenia, poprawiają pracę mózgu i funkcjonowanie mięśni.

Właściwości

Jonolit Jony to preparat zawierający elektrolity, czyli pierwiastki naturalnie występujące w organizmie, odpowiedzialne za wiele ważnych funkcji życiowych..

  • Magnez – pomaga zachować równowagę elektrolitową w organizmie. Odpowiada za zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia. Wspomaga różne funkcje, jak skurcze mięśni i rytm serca.
  • Potas – pomaga zachować prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wspiera zachowanie odpowiedniego ciśnienia krwi. Wpływa na działanie mięśni i regulację czynności serca.
  • Glukoza – wspiera pracę mózgu. Stanowi podstawowy składnik dostarczający mu energii.
  • Sód – odpowiada za zachowanie równowagi płynów ustrojowych. Pomaga uregulować pracę układu nerwowego i utrzymać właściwą kurczliwość mięśni. Wspiera funkcjonowanie nerek, kości i jelit.
  • Chlorek – to substancja sosowana w celu utrzymania właściwej równowagi płynów ustrojowych.

Produkt cechuje się zmniejszoną osmolarnością i zawartością sodu. Preparat Jonolit Jony jest przeznaczony dla osób dorosłych. To produkt o smaku pomarańczowym (pomarańczowy smak wynika z zastosowania naturalnego aromatu). Spożycie suplementu diety w nadmiernych ilościach może przyczynić się do wystąpienia efektu przeczyszczającego. Produkt zawiera barwnik – ryboflawiny. W skład preparatu wchodzi też substancja słodząca – sukraloza. Suplement diety jest źródłem fenyloalaniny.

Produkt Jonolit Jony jest dostępny pod postacią tabletek rozpuszczalnych w chłodnej wodzie. Nadaje się do spożycia bezpośrednio po przyrządzeniu. Skład suplementu diety jest zgodny z zaleceniami ESPGHAN. Produkt nie może być stosowany jako alternatywa dla zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Kiedy brać Jonolit Jony?

Suplement diety Jonolit Jony jest przeznaczony dla osób, które chcą uzupełnić dietę w magnez, sód, potas i chlorek. Produkt może być przyjmowany również przy przedłużających się biegunkach i uporczywych wymiotach.

Jak działa Jonolit Jony?

Suplement diety zawiera substancje, które wspierają funkcjonowanie organizmu w okresie uciążliwych upałów, po spożyciu alkoholu, przy wysokiej aktywność umysłowej i podczas uprawiania sportu. Preparat jest polecany w stanach odwodnienia organizmu, niezależnie od jego przyczyny. Zawiera składniki, które pomagają zachować równowagę wodno-elektrolitową.

Czy stosowanie Jonolit Jony w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.


Tabela

Dzienna porcja zawiera: 1 tabletka 3 tabletki
Sód 260 mg 780 mg
Potas 150 mg (7,5%*) 450 mg (22,5%*)
Chlorek 80 mg (10%*) 240 mg (30%*)
Magnez 60 mg (16%*) 180 mg (48%*)
Glukoza 400 mg 1200 mg

* % referencyjnej wartości spożycia

Skład

Składniki: regulator kwasowości: kwas cytrynowy; diwęglan sodu; substancja wiążąca: sorbitole; węglan magnezu; cytrynian potasu; chlorek potasu; aromat pomarańczowy naturalny; substancja wiążąca: glikol polietylenowy; sproszkowany koncentrat soku z buraka ćwikłowego; substancja słodząca: sukraloza; barwnik; ryboflawiny.

Jak stosować

Tabletkę musującą rozpuścić w 200 ml chłodnej wody. Produkt nadaje się do spożycia bezpośrednio po przyrządzeniu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli – 3 tabletki musujące dziennie.

Przeznaczenie

Jonolit jony polecany jest osobom dorosłym w celu uzupełniania diety w magnez, sód, potas i chlorek.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odzywania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Przechowywać w nienasłonecznionym, suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w zamkniętym opakowaniu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

OLFARM SP.Z O.O
Mokronoska 8
Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.