KenayAG, Ubichinol, aktywna forma koenzymu Q-10 50 mg, suplement diety, 300 kapsułek

Suplement diety zawiera aktywny koenzym Q10, który poprawia natlenienie.

Wielkość opakowania - kapsułki
Dostępny
341,95

O produkcie: KenayAG, Ubichinol, aktywna forma koenzymu Q-10 50 mg, suplement diety, 300 kapsułek

100016441

Opis

KenayAG Ubichinol aktywna forma koenzymu Q-10 50mg - suplement diety, zawierający ubichinol - aktywną formę koenzymu Q10.

Właściwości

Koenzym Q10 jest niezbędny dla życia każdej komórki naszego ciała. Jest podstawowym elementem łańcucha oddechowego, biorąc czynny udział w przenoszeniu protonów i elektronów. Gdy przekroczymy 35 rok życia jego niewystarczająca ilość w organizmie zaczyna być zauważalna, dlatego też niezbędna jest jego suplementacja. Koenzym Q10 może występować w dwóch formach – utlenionej (UBICHINON) i zredukowanej (UBICHINOL).

Koenzym Q10 to produkt pochodzący z procesu ekstrakcji fermentowanych drożdży, nie posiada formy cis i jest identyczny w swojej budowie z wytwarzanym przez organizm ludzki. Tylko 4%-6% sprzedawanego aktualnie na świecie Koenzymu Q10 pochodzi z naturalnego procesu fermentacji, dlatego też jest on znacznie droższy od tego uzyskiwanego w sposób syntetyczny.

Koenzym Q10 to „super paliwo” dla naszego organizmu. Dostarcza niezbędnej energii do przetrwania każdej komórki i tkanki.

Występuje w każdej części organizmu, a konkretnie w mitochondriach, czyli tam gdzie wytwarzana jest energia. Największa jego koncentracja znajduje się jednak w komórkach mięśnia sercowego. Serce to najbardziej zapracowany organ naszego ciała, potrzebuje zatem bardzo dużo energii aby podołać nieustającej pracy. Organizm ludzki jest zdolny sam wytwarzać koenzym Q10, ale nie zawsze w ilościach wystarczających do prawidłowego funkcjonowania.

Wraz z upływem lat spada zdolność produkcji i utrzymania prawidłowego jego poziomu w organizmie. Zatem, po upływie 30-go roku życia suplementacja koenzymem Q10 jest konieczna.

Koenzym Q10 zapewnia około 95% łącznej energii organizmu człowieka. 94% dostępnych na rynku produktów z koenzymem Q10 jest w postaci syntetycznej, w związku z tym są one tańsze i mniej wartościowe.

Koenzym Q10 rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego jeśli ma on formę proszku należy przyjmować go w trakcie lub bezpośrednio po posiłkach lub rozpuszczać w łyżce oliwy z oliwek. Natomiast Ubichinol jest zamknięty w specjalnej tłuszczowej kapsułce, gotowy do spożycia bez określonych warunków.


Tabela

składniki 2 kapsułki (porcja dzienna)
Ubiquinol - aktywna forma koenzymu Q10 100 mg

Skład

Składniki: olej rzepakowy, substancja emulgująca: estry kwasów tłuszczowych i poliglicerolu, ubichinol (Kaneka UbiquinolTM - aktywna forma koenzymu Q10), substancja glazurująca: wosk pszczeli, biały i żółty; przeciwutleniacz: lecytyna sojowa (non GMO); substancja zagęszczająca: skrobia kukurydziana; stabilizator: glicerol roślinny, substancja zagęszczająca: karagen; barwnik: karmel, regulator kwasowości: fosforan disodowy.


Jak stosować

doustnie, po posiłku

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 razy dziennie po 1 kapsułce, po posiłku.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w koenzym Q10.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

Produkt może zawierać soję.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.


Producent

Kaneka Corporation, Japonia

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.