Qmed Schantz kołnierz ortopedyczny NT-BAC beżowy rozmiar C4, 1 szt.

Dostępny
36,29

O produkcie: Qmed Schantz kołnierz ortopedyczny NT-BAC beżowy rozmiar C4, 1 szt.

100052670

Opis

Qmed Schantz kołnierz ortopedyczny NT-BAC beżowy rozmiar C4, 1 szt. to wyrób medyczny dla osób z dysfunkcjami obszaru szyjnego, które wymagają względnego unieruchomienia. Konstrukcja z pianki poliuretanowej zapewnia komfort podczas noszenia.


Właściwości

  • Rozmiar C4.
  • Stosowany przy leczeniu dysfunkcji obszaru szyjnego, artrozy, dyskopatii, stłuczeń i skręceń.
  • Gwarancja optymalnej stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa.
  • W całości wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej.
  • Obszycie o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych.
  • Wyprofilowana konstrukcja z zapięciem i regulacją obwodu.

Kołnierz ortopedyczny Qmed Schantz NT-BAC w rozmiarze C4 to wyrób medyczny, którego celem jest zapewnienie odpowiedniej stabilizacji odcinka szyjnego. Ze względu na anatomicznie wyprofilowaną konstrukcję znajduje on zastosowanie w przypadku osób z dysfunkcjami odcinka szyjnego kręgosłupa, wymagającymi względnego unieruchomienia. Co więcej, kołnierz ortopedyczny mogą stosować również osoby z artrozą, dyskopatią, stłuczeniem i skręceniem odcinka szyjnego, jak również stanami zapalnymi i przeciążeniami układu mięśniowo-szkieletowego odcinka szyjnego.

Kołnierz ortopedyczny Qmed został wykonany z miękkiej i wytrzymałej pianki poliuretanowej, która zapewnia wyjątkowy komfort noszenia. Specjalne obszycie wykazuje z kolei właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkownika jest wygodne zapięcie i regulacja obwodu przy pomocy specjalnego rzepa.


Skład

Pianka PU, Dzianina jednołożyskowa.


Jak stosować

Właściwe użycie kołnierza jest tak samo ważne jak właściwy dobór rozmiaru ze względu na prawidłowe unieruchomienie i komfort użytkowania. Za pomocą rzepów należy umiarkowanie dociągnąć i zapiąć kołnierz.


Dzienne spożycie

Według potrzeb.


Przeznaczenie

Silniejsze zespoły bólowe przy zmianach zniekształcających kręgosłup i dyskopatiach, stany pooperacyjne, złamania i zwichnięcia kręgów szyjnych.


Ostrzeżenia

Kołnierz może być prany ręcznie w letniej wodzie z użyciem łagodnych detergentów. Nie prac w pralce, nie chlorować. Nie wyżymać, delikatnie wycisnąć. Suszyć w pozycji rozłożonej z dala od sztucznych źródeł ciepła.


Dystrybutor

MDH SP. Z O.O.

Producent

MDH Sp. z o.o.
Maratońska 104,
94-007 Łódź


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.