Kora Dębu, zioła do zaparzania, 50 g

Dostępny
7,09

O produkcie: Kora Dębu, zioła do zaparzania, 50 g

100014662

Opis

Tradycyjny lek roślinny w postaci ziół do zaparzania.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w:
- objawowym leczeniu łagodnej biegunki;
- leczeniu łagodnych stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej lub skóry;
- łagodzeniu objawów swędzenia i pieczenia związanych z chorobą hemoroidalną, po wykluczeniu przez lekarza innych ciężkich przypadków chorób.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną. Jako dodatek do kąpieli: nie stosować na otwarte rany, duże uszkodzone lub zakażone partie skóry bądź błon śluzowych.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli podczas leczenia łagodnej biegunki wystąpią nawracające biegunki lub krwawe stolce, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. Nie należy stosować gorącej kąpieli leczniczej w przypadku chorób zakaźnych lub przebiegających z gorączką, w niewydolności serca (klasa III i IV w skali NYHA) i nadciśnieniu tętniczym. Jeśli podczas leczenia objawów choroby hemoroidalnej wystąpi krwawienie z odbytu należy skonsultować się z lekarzem.


Stosowanie leku u dzieci

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane.

Przyjmowanie innych leków

Przy podaniu doustnym produktu leczniczego wchłanianie stosowanych jednocześnie produktów leczniczych może być opóźnione. Z tego powodu produkt leczniczy należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed lub po przyjęciu innych produktów leczniczych.


Ciąża

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania kory dębu w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się stosowania produktu leczniczego.


Dawkowanie

Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku:
Podanie doustne: 1 łyżkę (ok. 3 g) kory dębu zalać 1 szklanką zimnej wody (250 ml), doprowadzić do wrzenia, gotować pod przykryciem przez ok. 5 minut, odstawić na ok. 15 minut i przecedzić. Przygotowany odwar pić trzy razy na dobę.
Podanie na śluzówkę jamy ustnej: 2 płaskie łyżki (ok. 5 g) kory dębu zalać 1 szklanką zimnej wody (250 ml), doprowadzić do wrzenia, gotować pod przykryciem przez ok. 5 minut, odstawić na ok. 15 minut i przecedzić. Przygotowany odwar stosować kilka razy dziennie do płukania jamy ustnej i gardła.
Podanie na skórę: 2 płaskie łyżki (ok. 5 g) kory dębu zalać 1 litrem zimnej wody, doprowadzić do wrzenia, gotować pod przykryciem przez ok. 5 minut, odstawić na ok. 15 minut i przecedzić. Przygotowany odwar dodawać do kąpieli 1 raz dziennie (długość kąpieli 20 minut). Stosować miejscowo kilka razy dziennie do obmywań skóry oraz okładów.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić reakcje alergiczne. Częstość występowania nie jest znana. Jeśli wystąpią inne, niewymienione powyżej działania niepożądane, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.


Skład

100 g produktu zawiera 100 g Quercus robur L., Quercus petraea (Matt.) Liebl., Quercus pubescens Willd., cortex (kora dębu).


Producent

Zakłady Farmaceutyczne
Polpharma S.A.
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.