Mleczka do ciała

  (62)

Mleczko do ciała to kosmetyk, bez którego większość kobiet nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji. Nawilża skórę, odżywia, wygładza, a dzięki swojej konsystencji szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej, nieprzyjemnej warstwy.

Sortuj według
Mleczka do ciała

Mleczka do ciała

Mleczko do ciała - lekka formuła i konsystencja

Kobiety pokochały mleczko do ciała za jego lekką i przyjemną konsystencję. To emulsja typu olej w wodzie (O/W). Oznacza to, że znajdujące się w niej substancje tłuszczowe (zawartość niższa niż 20-30%) zostały „wdrożone” do fazy wodnej. Dzięki temu wchłania się bardzo szybko i nie pozostawia na skórze tłustej, lepkiej warstwy. Kosmetyk ten ma także szereg substancji aktywnych, które pielęgnują skórę. Najczęściej są to:

Mleczko do ciała - czym się różni od balsamu do ciała?

Balsam do ciała, w odróżnieniu od mleczka, jest nieco cięższy i bardziej gęsty. Ma silne właściwości nawilżające, a zastosowanie specjalnych składników aktywnych może nadawać im również inne właściwości (np. antycellulitowe, brązujące). Nieco dłużej się wchłania i może pozostawiać na skórze cienką warstwę ochronną, dlatego doskonale sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym.

Mleczko do ciała - czym się kierować przy wyborze?

Jeśli zastanawiasz się, jakie mleczko do ciała będzie najlepsze dla Ciebie, koniecznie dopasuj je do swojej skóry. Jeśli zmagasz się z nadmiernym przesuszeniem lub podrażnieniem, wybierz produkt, który w składzie zawiera komponenty nawilżające (np. aloes). Walkę z nierównym kolorytem i przebarwieniami wspomoże witamina C. Z kolei na pierwsze oznaki starzenia doskonale działa dodatek witaminy E.

Jak stosować mleczko do ciała?

Mleczko do ciała należy stosować po każdej kąpieli, na suchą i czystą skórę całego ciała. W tym celu nałóż produkt na dłonie, a następnie rozprowadź po ciele, wykonując przy tym delikatny masaż. Mimo że powinno się je używać przez cały rok, szczególnie dobrze sprawdza się latem, gdy skóra ciała lepiej toleruje nieobciążające kosmetyki.