Antyperspiranty do stóp

  (36)

Nadmierna potliwość może dotyczyć różnych części ciała, nie tylko pach. Dlatego wiele osób przez cały rok sięga po bardziej specjalistyczne kosmetyki do walki z potem takie jak antyperspirant do stóp albo dezodorant do stóp.

Sortuj według
Antyperspiranty do stóp

Antyperspiranty do stóp

Czym różni się antyperspirant od dezodorantu do stóp?

Panuje przekonanie, że antyperspirant i dezodorant do stóp to to samo. Jednak te dwa kosmetyki różnią się mechanizmem działania, chociaż przynoszą podobne efekty, a także zawierają substancje pomocnicze o zbliżonych właściwościach.

Antyperspirant do stóp

Antyperspirant do stóp ma za zadanie zatrzymać pot w ujściach gruczołów potowych, dlatego powinny sięgać po niego osoby z nadmierną potliwością. Jeśli jednak Twoim celem jest tylko nadanie stopom lub obuwiu przyjemnego zapachu, wystarczy Ci dezodorant.

Dezodorant do stóp

Dezodorant do stóp nie hamuje aktywności gruczołów potowych, ale neutralizuje nieprzyjemny zapach. Dzięki temu skóra pozostaje świeża nawet przy wielogodzinnym noszeniu obuwia.

Jakie są rodzaje antyperspirantów do stóp?

Antyperspiranty do stóp (podobnie jak dezodoranty) występują w wielu formach:

  • kremów,
  • sprayów,
  • lotionów.

Nakłada się je codziennie rano na umytą skórę (przed włożeniem butów). Specjalnym rodzajem antyperspirantów są blokery potu, które wykazują przedłużone działanie. W przeciwieństwie do „zwykłych” antyperspirantów blokery aplikuje się 2-3 razy w tygodniu na noc.

Na co zwrócić uwagę, wybierając antyperspirant do stóp?

Przed zakupem zastanów się, jaka forma produktu najbardziej Ci odpowiada. Wiele osób wybiera antyperspirant do stóp w sprayu ze względu na wygodę stosowania. Z kolei kosmetyki w kremie często wykazują również działanie nawilżające, dzięki czemu nie ma już potrzeby stosowania balsamów.

Kupując antyperspirant czy dezodorant, szukaj w składzie substancji aktywnych zwiększających funkcjonalność kosmetyku, np.:

  • przeciwbakteryjnych,
  • przeciwgrzybiczych,
  • ściągających,
  • nawilżających,
  • kojących.

Taki wielofunkcyjny kosmetyk przeciw poceniu się stóp pozwoli Ci zadbać o codzienną higienę skóry i obuwia.

Dezodoranty do stóp – przydatne wskazówki

Jeśli uprawiasz sport, w czasie którego stopy długo pozostają w nieprzepuszczającym powietrza obuwiu (np. narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo), prawdopodobnie skóra po zdjęciu butów jest lekko wilgotna. Ten sam problem dotyczy osób, których praca wymaga wielogodzinnego noszenia obuwia ochronnego (tzw. butów BHP). Niestety, sprzyja to rozwojowi infekcji grzybiczych. Ryzyko zakażenia zwiększa się również w miejscach publicznych takich jak basen czy siłownia. 

Dezodorant do stóp to kosmetyk niezastąpiony dla osób aktywnych fizycznie. Przed treningiem warto sięgnąć po produkt z substancjami grzybobójczymi i rozprowadzić go na stopach ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni między palcami. Istnieją dezodoranty, którymi możesz spryskać nie tylko stopy, ale również skarpetki, rajstopy czy wnętrze butów. Pozwala to na zachowanie higieny i świeżości stóp oraz obuwia nawet po intensywnym wysiłku fizycznym czy długim noszeniu obuwia.

Marki powiązane z kategorią: Antyperspiranty do stóp