Proftin-G, zasypka do stóp, 120 g

Marka: PROFTIN

Zasypka profilaktyczna do stóp przeciwdziała nadmiernej potliwości.

Dostępny
8,01

O produkcie: Proftin-G, zasypka do stóp, 120 g

100004675

Opis

Zasypka do stóp.

Właściwości

Produkt powstał z myślą o osobach, których problemem jest nadmierna potliwość stóp. Bazuje na formule, która nie tylko pomaga ograniczyć wydzielanie potu, ale również przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju bakterii i grzybów. Dlatego zasypka może być stosowana jako wsparcie w leczeniu chorób skóry stóp lub profilaktyka chorób o podłożu grzybiczym i bakteryjnym. W składzie Proftin-G nie występuje olejek z drzewa herbacianego. Preparat zawiera natomiast takie składniki aktywne jak:

  • kwas borowy pomaga ograniczyć wydzielanie potu; wpływa na neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu,
  • tlenek cynku wykazuje właściwości ściągające i wysuszające;
  • kwas salicylowy wykazuje właściwości antybakteryjne; przyczynia się do delikatnego złuszczenia naskórka.

Proftin-G jest przeznaczony do stosowania szczególnie przez osoby noszące nieprzewiewane obuwie przez wiele godzin, uprawiające aktywność fizyczną. Sprawdzi się zarówno latem, jak i w chłodniejszym okresie. Preparat ma postać proszku wyłącznie do użytku zewnętrznego – do stosowania miejscowego. Jest bardzo wydajny, dlatego wystarczy nawet na kilkumiesięczną kurację – przy codziennym stosowaniu.

Jak działa Proftin-G?

Proftin-G to zasypka, która zawiera składniki aktywne pomagające zwalczyć nadmierną potliwość oraz przyczyniające się do zmniejszenia ryzyka zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Jak stosować Proftin-G?

Preparat stosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Aplikuj zasypkę na oczyszczone i suche stopy. Możesz też umieścić niewielką ilość proszku bezpośrednio w butach lub skarpetkach. Czynność tę powtarzaj 1-2 razy dziennie – w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Proftin-G?

Producent nie informuje o przeciwwskazaniach dotyczących stosowania preparatu Proftin-G. W razie wątpliwości możesz skonsultować się z lekarzem lub innym specjalistą.

Czy Proftin-G ma skutki uboczne?

Nie ma informacji dotyczących ewentualnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem zasypki Proftin-G.


Skład INCI

Talc, Zinc oxide, Bornic acid, Sulfur, Zinc undecylenate.

Jak stosować

Umyte i suche stopy posypać zasypką.

Przeznaczenie

Zalecana dla wszystkich korzystających ze wspólnych kąpieli, natrysków i łaźni oraz przebywających w dużych skupiskach ludzkich, gdzie występuje możliwość infekcji chorobami grzybiczymi.

Pojemność

120 g

Seria

Proftin - G

Producent

MELALEUCA Poland Sp. z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.