Peelingi do twarzy

  (132)

Oczyszczanie to ważny etap pielęgnacji twarzy. Złuszczanie martwego naskórka i usuwanie zanieczyszczeń wpływa korzystnie na stan cery. W celu oczyszczenia skóry warto wybrać odpowiedni peeling do twarzy i aplikować go raz w tygodniu. Zabieg wspomoże regenerację cery i poprawi wchłanianie się kremów.

Sortuj według
Peelingi do twarzy

Peelingi do twarzy

Peeling do twarzy – dlaczego warto korzystać?

Kiedy nie usuwasz martwego naskórka, Twoje pory szybciej się zatykają, przez co na twarzy mogą pojawiać się czarne lub białe zaskórniki. Może to prowadzić też do przetłuszczania się cery oraz tworzenia zmian trądzikowych. Dogłębnie oczyszczone pory pozwalają skórze lepiej oddychać, co przekłada się również na jej nawilżenie i odżywienie.

Dzięki masażowi, który wykonuje się, nakładając peeling do twarzy, Twoja cera jest pobudzona. Dobre mikrokrążenie może przyspieszyć produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Wspomniane związki sprawiają, że cera zachowuje młody i świeży wygląd na dłużej. Po złuszczeniu obumarłego naskórka skóra staje się też bardziej promienna i żywsza − usuwasz przecież poszarzały, stary naskórek z twarzy.

Peeling do twarzy − kiedy go stosować?

Peeling do twarzy można stosować jako zabieg wykonywany przed innymi etapami pielęgnacji. Przede wszystkim warto zadbać o złuszczenie martwego naskórka przed nałożeniem odżywczej maseczki. Peeling do twarzy otworzy pory skóry, dzięki czemu składniki aktywne kosmetyku lepiej wnikną do głębszych warstw cery.

Peelingów lepiej nie wykonywać bezpośrednio po depilacji. Zabieg może doprowadzić do podrażnienia skóry. Preparatu lepiej nie aplikować na zaczerwienioną, piekącą cerę albo na obszar z wysypką, dlatego że zaostrzy stan zapalny i nieprzyjemne odczucia.

Jak często korzystać z peelingu do twarzy?

Peeling do twarzy nie jest kosmetykiem przeznaczonym do codziennego stosowania. Zbyt częste aplikowanie go na skórę prowadzi do podrażnień. Dla zachowania dobrej kondycji skóry wystarczy wykonać peeling raz w tygodniu. Osoby o wrażliwej cerze mogą stosować kosmetyk raz na 2 tygodnie.

Peelingi do twarzy – rodzaje

Dobry peeling do twarzy to taki, który jest dobrany do Twojego rodzaju cery. Na rynku istnieje wiele rodzajów kosmetyków oczyszczających. Najczęściej spotkać możesz peelingi chemiczne, mechaniczne i mieszane. Preparaty występują w formie żelu z drobinkami, gruboziarnistych scrubów cukrowych czy peelingów w formie kremu.

Oczyszczający peeling do twarzy

Peeling do twarzy o właściwościach oczyszczających uwalnia skórę od warstwy zatykającej pory i blokującej swobodne oddychanie. Kosmetyk poprawia ukrwienie skóry, odblokowuje pory, usuwa nadmiar sebum oraz pozostałości po stosowanych wcześniej kosmetykach. Peeling oczyszczający może ponadto odżywiać skórę, nadawać jej gładkość, jędrność i działać dotleniająco.

Złuszczający peeling do twarzy

Złuszczający peeling do twarzy służy dogłębnemu oczyszczaniu skóry, odblokowuje pory i silnie złuszcza naskórek. Występuje zarówno w formie peelingów grubo-, jak i drobnoziarnistych. Może mieć postać peelingu mechanicznego lub chemicznego.

Peeling mechaniczny działa na zasadzie zdzierania naskórka za pomocą drobinek zawartych w kosmetykach. Czasem peeling mechaniczny możesz też wykonać w gabinecie kosmetyczki lub lekarza za pomocą specjalnych narzędzi.

Peelingi chemiczne to natomiast złuszczanie naskórka za pomocą zestawu składników aktywnych (najczęściej kwasów). Mogą być one wykonywane za pomocą specjalnych kosmetyków. Stopień złuszczania naskórka po takim peelingu zależy od stężenia kwasu, który znajduje się w peelingu. Najczęściej są to kwas migdałowy lub kwas mlekowy.

Enzymatyczny peeling do twarzy

Peeling do twarzy zawierający enzymy jest przeznaczony głównie dla osób ze skórą suchą, bardzo wrażliwą i delikatną, skłonną do podrażnień lub naczynkową. Stosując tego typu kosmetyk, nie podrażniasz naczyń krwionośnych i chronisz skórę przed tworzeniem się nowych pajączków. Peelingi enzymatyczne mają działanie przyspieszające regenerację skóry, oczyszczają pory i usuwają obumarły naskórek. Wspomagają także wygładzanie skóry, na której powstały blizny potrądzikowe, rozstępy, zmarszczki lub przebarwienia.

Peeling medyczny

Peeling medyczny to profesjonalne peeling do twarzy, który pozwala na punktowe złuszczanie skóry przy jednoczesnym kontrolowaniu głębokości wnikania kosmetyku oraz grubości skóry, która jest złuszczana. Tego typu peeling do twarzy powinien być aplikowany przez specjalistę w celu uniknięcia podrażnień.

Marki powiązane z kategorią: Peelingi do twarzy