Peelingi do twarzy (96)

Sortuj według
Peelingi do twarzy

Peelingi do twarzy

Peeling do twarzy − kiedy go stosować?


Pielęgnacja skóry stanowi ważny element w dbaniu o kondycję całego organizmu i dobrego samopoczucia. Jednak do skóry na twarzy musisz stosować inne kosmetyki niż do reszty ciała. Jednym z etapów pielęgnacji skóry jest niewątpliwie jej dokładne oczyszczanie oraz usuwanie obumarłego naskórka za pomocą peelingu do twarzy. Jest to tzw. eksfoliacja.


Kiedy nie usuwasz martwego naskórka z twarzy, Twoje pory szybciej zatykają się, przez co na Twojej twarzy mogą pojawiać się czarne lub białe zaskórniki. To może też prowadzić do przetłuszczania się twarzy oraz tworzenia zmian trądzikowych. Dogłębnie oczyszczone pory pozwalają skórze lepiej oddychać, co przekłada się również na jej nawilżenie i odżywienie. Dzięki masażowi, jaki towarzyszy nakładaniu peelingu do twarzy, Twoja skóra jest pobudzona. Dobre mikrokrążenie może przyspieszyć produkcję kolagenu i elastyny w skórze, przez co Twoja skóra zachowuje młody i świeży wygląd na dłużej. Po złuszczeniu obumarłego naskórka, skóra staje się też bardziej promienna i żywsza − usuwasz przecież poszarzały, stary naskórek z twarzy.


Wśród kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy, znajdują się m.in. peelingi do twarzy. W zależności od indywidualnych potrzeb Twojej cery, wybierz rodzaj peelingu, który będzie je spełniał najlepiej. Złuszczanie zrogowaciałego (martwego) naskórka za pomocą peelingu możesz wykonywać w domu, w gabinecie kosmetyczki lub w gabinecie lekarza-dermatologa. To, jaki rodzaj peelingu warto stosować, zależy od kondycji Twojej skóry lub problemu skórnego, który Ci doskwiera.


Pod pojęciem peelingu kryją się nie tylko kosmetyki, którymi możesz wykonać złuszczanie naskórka, ale także profesjonalny zabieg. Peelingi mogą być też wykonywane, jako zabiegi estetyczne, np. do usuwania rozstępów czy blizn. Wykonuje się je w gabinecie lekarza pod jego ścisłą kontrolą.
To, jak często musisz wykonywać peeling w domu zależy od rodzaju Twojej cery. Jednak kosmetolodzy polecają, aby stosować peeling twarzy nie częściej niż 2−3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie możesz podrażnić skórę i sprawić, że będzie zbyt sucha i podrażniona. Częstym błędem jest stosowanie zbyt często peelingu do delikatnej skóry trądzikowej lub też nieodpowiedniego peelingu gruboziarnistego do cery naczynkowej.


Peeling twarzy − jakie kosmetyki stosować?    


Dobry peeling do twarzy to taki, który jest dobrany do Twoich potrzeb i rodzaju Twojej cery. Na rynku istnieje wiele rodzajów peelingów. Najczęściej spotkać możesz peelingi chemiczne, peelingi fizyczne i peelingi  mieszane. Peelingi mogą występować w formie żelu z drobinkami, gruboziarnistych scrubów cukrowych czy peelingów w formie kremu.
Peelingi enzymatyczne najczęściej występują jako żele, emulsje lub kremy, które delikatnie złuszczają naskórek. Peeling enzymatyczny może mieć też formę delikatnych kwasów owocowych, które złuszczają naskórek. Z kolei peeling do cery trądzikowej ma najczęściej postać peelingu z drobinkami ścierającymi martwy naskórek. W aptece możesz znaleźć peelingi syntetyczne lub też peelingi, które mają całkowicie naturalny skład. Najlepszy peeling do twarzy to taki, który zawiera składniki, które Cię nie uczulają i nie podrażniają Twojej skóry.


Jeżeli borykasz się z problemami z cerą i leczysz się z tego powodu u dermatologa, Twój lekarz może polecić Ci peeling do twarzy, który będzie też dermokosmetykiem (kosmeceutykiem). Tego typu produkty są przetestowane dermatologicznie i posiadają skoncentrowaną dawkę składników aktywnych. Są też zazwyczaj hipoalergiczne, a więc nie podrażniają cery i nie powodują uczulenia.


Peeling do twarzy − jak działa?


Każdy z peelingów działa trochę na inny sposób. Znajdź peeling, które najlepiej pasuje do Twoje cery i jej potrzeb. Pamiętaj, aby zawsze po peelingu dobrze nawilżyć skórę. • Peeling enzymatyczny
  Jest przeznaczony głównie dla osób ze skórą suchą, bardzo wrażliwą i delikatną, skłonną do podrażnień lub z cerą naczynkową. Kiedy używasz peeling enzymatyczny do cery naczynkowej, nie podrażniasz naczyń krwionośnych i chronisz skórę przed tworzeniem się nowych pajączków. Mają działanie przyspieszające regenerację skóry, oczyszczają pory i usuwają obumarły naskórek. Peelingi enzymatyczne wspomagają także wygładzanie skóry, na której powstały blizny potrądzikowe, rozstępy, zmarszczki lub przebarwienia. Gdzie możesz znaleźć peeling enzymatyczny? Apteka i dobre drogerie to miejsce, gdzie możesz kupić kosmetyki tego typu. Niektóre peelingi enzymatyczne wykonane są na bazie papainy lub bromelainy (enzymów roślinnych). • Peeling złuszczający do twarzy
  Służy on dogłębnemu oczyszczaniu skóry, odblokowuje pory i silnie złuszczaja naskórek. Występuje zarówno w formie peelingów grubo-, jak i drobnoziarnistych. Może mieć postać peelingu mechanicznego lub chemicznego. Peeling mechaniczny działa na zasadzie zdzierania naskórka za pomocą drobinek zawartych w kosmetykach. Czasem peeling mechaniczny możesz też wykonać w gabinecie kosmetyczki lub lekarza, za pomocą specjalnych narzędzi (może on mieć postać peelingu medycznego). Peelingi chemiczne to natomiast złuszczanie naskórka za pomocą zestawu składników aktywnych (najczęściej kwasów).  Mogą być one wykonywane za pomocą specjalnych kosmetyków. To stopień złuszczania naskórka po takim peelingu zależy od stężenia kwasu, jaki znajduje się w peelingu. Najczęściej są to kwas migdałowy lub kwas mlekowy. • Oczyszczający peeling do twarzy
  Peelingi kosmetyczne do twarzy mają za zadanie uwolnić skórę od warstwy zatykającej pory i blokującej swobodne oddychanie. Stosowanie peelingów oczyszczających poprawia ukrwienie skóry, dogłębnie oczyszcza pory, usuwa nadmiar sebum oraz pozostałości po stosowanych wcześniej kosmetykach. Ponadto odżywiają one skórę, nadają jej gładkość, jędrność i dotleniają ją. • Peeling medyczny
  Peelingi medyczne to profesjonalne peelingi do twarzy, które pozwalają na punktowe złuszczanie skóry przy jednoczesnym kontrolowaniu głębokości, na którą wnikają i grubości skóry, która jest złuszczana. Peelingi medyczne nie powinny być stosowane tak, jak zwykłe kosmetyki, a pieczę nad ich aplikacją powinien sprawować specjalista. To ważne dla uniknięcia podrażnień.


Niezależnie od tego, jaki peeling do twarzy będziesz stosować, pamiętaj, że eksfoliacja jest jednym z pięciu podstawowych kroków pielęgnacji skóry. Nie warto więc o nim zapominać.