Accu-Chek Softclix lancety, 25 sztuk

Lancety o średnicy 0,4 mm do modeli nakłuwaczy Softclix i Softclix II.

Dostępny
11,97

O produkcie: Accu-Chek Softclix lancety, 25 sztuk

100018211

Opis

Lancety.


Właściwości

Accu-Chek Softclix to sterylne lancety do nakłuwacza. To produkty stworzone z myślą o osobach, które muszą pobierać próbki krwi w celu zbadania poziomu cukru. Lancety są wyrobami jednorazowego użytku. Producent nie zaleca ich stosowania, jeśli doszło do uszkodzenia osłonki zabezpieczającej. Ponowne użycie lancetu może doprowadzić do stanu zapalnego całego organizmu, ze względu na mikroorganizmy rozwijające się na jego powierzchni.

Lancety Accu-Chek Softclix zostały zaprojektowane tak, by nie powodowały dolegliwości bólowych podczas pobierania próbki krwi. W ich budowie wykorzystano technologię Clixmotion, która pomaga wyeliminować drgania w trakcie wykonywania nakłucia. Produkt pozwala na pobieranie próbki przy minimalnym uszkodzeniu naskórka. Pozwala na korzystanie z kontrolowanym ruchem liniowym.

Produkt powstał z myślą o pacjentach, którzy borykają się z problemem, jakim jest cukrzyca u osób starszych. Może być stosowany także przez użytkowników znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na tę chorobę. Produkt pozwala na codzienne sprawdzanie poziomu glukozy we krwi. Lancety Accu-Chek Softclix pasują do nakłuwaczy Softclix, Softclix Plus, Softclix Classic i Softclix II w kształcie długopisów. Produkty te mogą być stosowane również osobno, do ręcznego pobierania próbek krwi.

Jak używać Accu-Chek Softclix?

Pojedynczy produkt Accu-Chek Softclix należy zamocować w odpowiedniej części urządzenia bezpośrednio przed wykonaniem pomiaru. W tym celu trzeba zdjąć nasadkę nakłuwacza i wetknąć lancet na odpowiednią głębokość, do momentu usłyszenia kliknięcia. Aby wykonać pomiar, należy wcisnąć przycisk, który naciąga lancet (proces ten jest sygnalizowany pstryknięciem). Następnie wystarczy docisnąć lancet do czystej opuszki lub płatka ucha i wcisnąć przycisk zwalniający. Lancet wbija się w skórę i samoistnie się cofa. Na powierzchni skóry pojawia się kropla krwi służąca do badania. W niektórych nakłuwaczach użytkownik może regulować głębokość nakłucia z zużyciem lancetów.


Przeznaczenie

Pasują do nakłuwaczy: Softclix, Softclix Plus, Softclix Classic i Softclix II.


Dystrybutor

ROCHE DIAGNOSTICS GMBH

Producent

Roche Diabetes Care GmbH
Sandhofer Strasse 116
68305 Mannheim, Germany


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.