LibraMed Fitomagra, 138 tabletek

Wyrób medyczny w formie tabletek, wspomagający przy leczeniu nadwagi.

Dostępny
107,93

O produkcie: LibraMed Fitomagra, 138 tabletek

100002128

Opis

Libramed jest wyrobem medycznym przetestowanym klinicznie pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w leczeniu nadwagi i otyłości.
Wspomaga spadek wagi i zmniejszenie obwodu w talii.

Właściwości

Wyrób medyczny LibraMed Fitomagra powstał z myślą o wspomaganiu leczenia nadwagi i otyłości. Po preparat mogą sięgnąć też osoby, którym zależy na lepszym kontrolowaniu poposiłkowego szczytu glikemicznego i zmniejszeniu uczucia głodu.

Skład produktu opiera się na opatentowanym w 100% naturalnym kompleksie makrocząsteczek polisacharydowych Policaptil Gel Retard, który opracowała firma Aboca. Wykorzystana w czasie produkcji technologia pozwala skupić się na specyficznych frakcjach polisacharydowych otrzymanych z celulozy, Opuntia Ficus indica, Amorphophallus konjac, Althaea officinalis, Linum usitatissimum, Tilia platyphyllos, Cichorium intybus.

Kompleks Policaptil Gel Retard tworzy w jelitach żel o wysokiej lepkości strukturą przypominający siatkę. Odpowiada on za wychwytywanie makroskładników i ograniczanie ich kontaktu z powierzchnią jelit, tym samym spowalniając wchłanianie. Wpływa to korzystnie na kontrolowanie poposiłkowego szczytu glikemicznego poprzez zredukowanie ilości i tempa wchłaniania węglowodanów i tłuszczów. Kompleks Policaptil Gel Retard przyczynia się w ten sposób do:

  • zachowania odpowiedniego pasażu jelitowego,
  • regulacji konsystencji stolca,
  • zmniejszenia uczucia głodu i senności poposiłkowej.

Skuteczność i bezpieczeństwo wyrobu medycznego LibraMed Fitomagra potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone wśród dorosłych i młodzieży*.

Jak stosować LibraMed Fitomagra?

Dzieci od 8. do 12. roku życia powinny spożywać 2 tabletki wyrobu medycznego przed 2 głównymi posiłkami. Z kolei osobom dorosłym zaleca się stosowanie 3 tabletek przed dwoma głównymi posiłkami. Porcję preparatu popij pełną szklanką wody. Unikaj żucia i rozgryzania tabletek. W razie problemów z połykaniem możesz rozpuścić porcję wyrobu medycznego w letniej wodzie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania LibraMed Fitomagra?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu LibraMed Fitomagra jest ciąża i laktacja. Ponadto osoby chorujące na cukrzycę i hiperlipidemę przed spożyciem powinny skonsultować się z lekarzem, aby ustalić dzienną porcję produktu. Zrezygnuj z przyjmowania wyrobu medycznego, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik znajdujący się w jego recepturze.

Czy LibraMed Fitomagra może mieć skutki uboczne?

U niektórych osób na początku stosowania preparatu pojawiają się wzdęcia. Z reguły ustępują one samoistnie po kilku dniach. Wówczas najlepiej zmniejszyć dobową porcję do 1 tabletki 2 razy dziennie i stopniowo dążyć do osiągnięcia rekomendowanej dziennej ilości do spożycia.

*https://doc.gruppoaboca.com/media/5180/poleadima-e-web.pdf


Skład

Opatentowany kompleks makrocząsteczek polisacharydowych (Policaptil Gel Retard®); aromaty pomarańczowe, jabłkowe i cytrynowe.

Jak stosować

Zażyć zalecaną dawkę popijając dużą ilością wody i połykając po jednej tabletce na raz.
Nie ssać i nie rozgryzać tabletki.
Osoby mające problemy z połykaniem mogą rozpuścić tabletki Libramed w letniej wodzie lub w herbatkach ziołowych nie słodzonych, mieszając do ich całkowitego rozpuszczenia.

Dzienne spożycie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia 3 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami
Dzieci między 8 a 12 rokiem życia 2 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami

Przeznaczenie

Libramed, dzięki swojemu opatentowanemu kompleksowi Policaptil Gel Retard®, kontroluje skoki glukozy, zmniejszając gromadzenie się tłuszczu i uczucie głodu.
Dzięki temu mechanizmowi, działanie Libramed, w połączeniu ze zrównoważoną dietą i regularną aktywnością fizyczną, wspomaga spadek wagi i zmniejszenie obwodu w talii. Dlatego też jest on wskazany dla:
Dorosłych
• w przypadku nadwagi i otyłości
• z dużym obwodem w talii, nawet przy prawidłowej wadze
Dzieci od 8 roku życia
• w przypadku nadwagi i otyłości

Ostrzeżenia

Osobom mającym problemy z połykaniem nie zaleca się bezpośredniego zażycia tabletki, lecz jej rozpuszczenie, jak opisano w instrukcji użycia.
Zaleca się przyjęcie produktu przynajmniej dwie godziny przed zażyciem lekarstw lub suplementów witaminowych, aby nie zakłócać ich wchłaniania.
Nie zażywać w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować w przypadku nadwrazliwosci lub alergii na jeden lub więcej składników.

Waga

100 g

Dystrybutor

Aboca Polska Sp. z o.o.
40-403 Katowice
ul. Oswobodzenia 1

Producent

Aboca S.p.A Societa Agricola

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.