LibraMed, 84 tabletki

Wyrób medyczny zawiera kompleks makrocząsteczek polisacharydowych.

Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
74,75

O produkcie: LibraMed, 84 tabletki

100016030

Opis

Pomaga kontrolować poposiłkowy szczyt glikemiczny, zwalniając i zmniejszając wchłanianie węglowodanów i tłuszczów.

Właściwości

Libramed, dzięki Policaptil Gel Retard®, działa na poziomie jelita, tworząc żel o wysokiej lepkości, który ułatwia kontrolę poposiłkowego szczytu glikemicznego, zmniejszając ilość i prędkość wchłaniania węglowodanów (efekt retard).
Wpływa to także na zmniejszenie uczucia głodu i senności poposiłkowej. Ponadto, wykorzystując ten sam mechanizm działania, Policaptil Gel Retard® ogranicza wchłanianie tłuszczów, wspomaga pasaż jelitowy i reguluje konsystencję stolca.

Skład

składniki: Opatentowany kompleks makrocząsteczek polisacharydowych (Policaptil Gel Retard®); aromaty pomarańczowe, jabłkowe i cytrynowe

Jak stosować

Zażyć zalecaną dawkę, popijając pełną szklanką wody i połykając po jednej tabletce na raz. Nie żuć i nie rozgryzać tabletki.
Osoby mające problemy z połykaniem mogą rozpuścić tabletki Libramed w letniej wodzie lub w herbatkach ziołowych niesłodzonych, mieszając do ich całkowitego rozpuszczenia. Uzyskany napój należy spożyć w ciągu kilku minut, zanim zamieni się w żel.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia - 3 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami; Dzieci między 8. a 12. rokiem życia: 2 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami.

Przeznaczenie

Libramed, połączony ze zrównoważoną dietą, prawidłowym przyjmowaniem płynów oraz regularną aktywnością fizyczną, dzięki swojemu mechanizmowi działania, wskazany jest do kontroli wagi u dorosłych i u dzieci powyżej 8. roku życia.

Ostrzeżenia

Zaleca się przyjęcie produktu przynajmniej dwie godziny przed lub po zażyciu leków, aby nie zakłócać ich wchłaniania.
Nie zażywać w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników.Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.
Produkt nie zastępuje zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać niskokalorycznej diety i dbać o regularną aktywność fizyczną.
W przypadku stosowania diety przez okres dłuższy niż trzy tygodnie zaleca się skonsultowanie z lekarzem.

Dystrybutor

ABOCA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

ABOCA POLSKA SP. Z O.O.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.