Licur Max, 60 kapsułki

Dostępny
93,75

O produkcie

100018821

Suplement o wysokiej zawartości kurkuminy micelarnej  NovaSOL® Curcumin.

Właściwości

Kurkumina to naturalny związek polifenolowy pochodzący z kłącza ostryżu długiego, inaczej zwanego ostryżem indyjskim, jest to roślina pochodząca z rodziny imbirowatych, wykazująca szeroki zakres działania biologicznego.Kurkumina jest głównym aktywnym składnikiem kurkumy, jej niezwykłe właściwości są znane od tysięcy lat na Dalekim Wschodzie, gdzie przyprawa ta jest powszechnie stosowana i bardzo popularna. Hindusi wierzą̨, że kurkuma ma naturalną moc, jako jeden z najmocniejszych przeciwutleniaczy.. Kapsułki Licaps zostały opracowane według innowacyjnych rozwiązań farmakologicznych, aby maksymalnie przyśpieszyć proces wchłaniania substancji aktywnych do organizmu i zapewnić jak najszybsze ich działanie. Wyjątkowa powłoka kapsułki rozpuszcza się już po połknięciu, uwalniając swoją zawartość w ciągu zaledwie kilku minut. Dzięki temu mamy pewność, że maksimum substancji czynnych zostanie wchłonięta przez organizm.

Kurkuminę, która znajduje się w Licur Max, nie bez powodu stosuje się w medycynie ajurwedyjskiej. Substancja charakteryzuje się różnorodną aktywnością biologiczną. Oddziałuje na biocząsteczki organizmu oraz działa antyoksydacyjnie, antybakteryjnie, przeciwnowotworowo, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo. Dodatkowo kurkuma wykazuje właściwości przeciwutleniające i zatrzymuje stres oksydacyjny. Udowodniono również, że hamuje choroby neurodegeneracyjne.

Choć zalety kurkuminy są nie do przecenienia, substancja przyjmowana w formie pokarmów szybko metabolizuje się w przewodzie pokarmowych, a ponadto słabo rozpuszcza się w płynach ustrojowych. Z tego powodu warto rozważyć przyjmowanie substancji w formie suplementu diety. Do polecanych preparatów zalicza się Licur Max. Zgodnie z deklaracjami producenta składnik poddany solubizacji mineralnej utrzymuje się w osoczu krwi nawet przez 24 godziny.

Jaki skład ma suplement Licur Max?

Oprócz kurkuminy w składzie Licur Max znajduje się dodatkowo witamina C, która jest przeciwutleniaczem. Składnik zatrzymuje oraz opóźnia procesy związane z utlenianiem się.

Na co pomaga Licur Max?

Kurkumina, zawarta w Licur Max:

  • Pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry,
  • Poprawia metabolizm tłuszczów w wątrobie,
  • Posiada właściwości przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne,
  • Wzmacnia odporność organizmu,
  • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie kości i stawów.

Czy Licur Max powoduje jakieś skutki uboczne?

Suplement Licur Max uchodzi za bezpieczny. Nie stwierdzono toksycznego działania kurkuminy na organizm. Kapsułki posiadają certyfikat dobrych praktyk produkcyjnych GMP, co oznacza, że wytwarza się je w kontrolowanych warunkach i z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa żywności. Po suplement nie powinny sięgać osoby z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników aktywnych. Nie zaleca się go również kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Przy spożyciu większej dawki niż rekomendowana przez producenta mogą pojawić się skutki uboczne w postaci bólu brzucha, nudności oraz biegunki.

Ważne! Nie zaleca się stosowania produktu przez osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe.

 Źródło:

  1. Przybylska S.: Kurkumina – prozdrowotny barwnik kurkumy. W: Problemy Higieny i Epidemiologii, 2015, [Nr] 96 (2) s. 414-420,

Tabela

ilość składników aktywnych w przeliczeniu na porcję (np. 1 tabletka) Solubilizat micelarny ekstraktu z kłącza ostryzu długiego(Curcuma longa L) – 720 mg

Skład

Składniki (substancje aktywne: NovaSOL® Curcumin solubilizat micelarny ekstraktu z kłącza ostryżu długiego ( Curcuma longa L. ) w monooleinianie polioksyetylenosorbitolu zawierający min 6% kurkuminoidów (5% kurkuminy) oraz substancje pomocnicze: tabletka : hydroksypropylometyloceluloza , oraz przeciwutleniacz : kwas L-askorbinowy

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia duże znaczenie ma zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Producent

BIO MEDICAL PHARMA SP. Z O.O.
90-514 Łódź, ul. Al. T. Kościuszki 59/61 lok 110 B

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.