Linovit A+E, krem ochronny z witaminami A i E, 50g

Marka: LINOVIT

Ochronny krem z witaminami A i E, do miejscowego stosowania na skórę.

Dostępny
15,89

O produkcie: Linovit A+E, krem ochronny z witaminami A i E, 50g

100003237

Opis

Linovit A+E to krem ochronny z witaminami A i E przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

Właściwości

Linovit A+E krem ochronny to produkt stworzony z myślą o potrzebach suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii skóry. Jest odpowiednikiem najpopularniejszych maści w recepturze aptecznej. Formuła produktu opiera się na zawartości witamin A i E. Bazę kremu Linovit stanowi Euceryna bezwodna S, która nawilża, zmiękcza i natłuszcza skórę.

  • Witamina A odgrywa istotną rolę w procesie tworzenia się skóry. Pomaga zwiększać elastyczność i przyspiesza odnowę komórek naskórka. Ogranicza degradację kolagenu i wspomaga jego ponowne tworzenie. Ponadto ma silne właściwości przeciwutleniające i przyczynia się do eliminacji wolnych rodników.
  • Witamina E wspiera ochronę komórek i wspomaga regenerację skóry. Wykazuje właściwości lipofilowe, dzięki czemu zabezpiecza błony komórkowe i komórki skóry przed działaniem wolnych rodników. Uczestniczy w poprawie struktury powierzchni skóry i zwiększaniu jej zdolności do zatrzymywania wody. W ten sposób witamina E przyczynia się do poprawy poziomu nawilżenia skóry.

Produkt Linovit jest polecany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

Jak działa Linovit?

Krem ochronny Linovit z witaminami A i E pielęgnuje i chroni skórę. Łagodzi podrażnienia, regeneruje naskórek. Pomaga przywracać miękkość i elastyczność. Jednocześnie delikatnie natłuszcza, tworząc na skórze niewidoczny film ochronny.

Kiedy stosować Linovit?

Krem ochronny Linovit z witaminami A i E jest odpowiedni dla dzieci i osób dorosłych. Możesz go stosować, jeśli chcesz złagodzić podrażnienia wywołane przez czynniki środowiskowe (np. wiatr, mróz, suche i gorące powietrze, detergenty).

Jak długo można stosować Linovit?

Możesz stosować krem ochronny z witaminami A i E przez dowolnie długi czas, o ile nie wykazujesz nadwrażliwości na składniki preparatu i nie masz ostrych stanów zapalnych skóry wymagających leczenia farmakologicznego.

Czy stosowanie Linovit w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu przez kobiety w ciąży.


Skład INCI

Aqua, Paraffinum Liquidum, Ozokerite, Ceresin, Lanolin Alcohol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Potassium Sorbate, Citric Acid.

Jak stosować

Preparat należy stosować miejscowo na skórę.

Pojemność

50g

UwagiSeria

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Ziołolek" Sp. z o.o.

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Ziołolek" Sp. z o.o., ul. Starołęcka 189, 61-341 Poznań

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Ziołolek" Spółka z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.