Magnesol 150, suplement diety, 20 tabletek musujących

Suplement diety zawiera magnez, który wspomaga metabolizm energetyczny.

Dostępny
23,20

O produkcie: Magnesol 150, suplement diety, 20 tabletek musujących

100003337

Opis

Magnesol 150 to preparat w postaci tabletek musujących, które jest dobrym źródłem magnezu wymaganego do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Właściwości

Magnesol 150 to suplement diety z cytrynianem magnezu o wysokiej wchłanialności przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia.

Magnez jest minerałem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania komórek w ludzkim organizmie. Wspiera procesy metaboliczne i przemiany energetyczne. Pomaga utrzymać równowagę elektrolitową. Pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni i syntezę białek. Wspomaga funkcje psychologiczne oraz bierze udział w procesie podziału komórek.

Magnesol 150 może być stosowany przez osoby, które borykają się z niedoborem magnezu w diecie, m.in. w związku ze spożywaniem zbyt dużej ilości tłuszczów, białka i żywności konserwowanej. Jest przeznaczony także dla ludzi w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na magnez – w sytuacjach stresowych i przy intensywnej aktywności sportowej.

Suplement Magnesol 150 zawiera cukier i substancję słodzącą – sacharynian sodu.

Jak działa Magnesol 150?

Suplement diety Magnesol 150 zawiera składniki, które pomagają uzupełnić niedobór magnezu w organizmie. Jest przeznaczony dla osób w stanach zwiększonego zapotrzebowania na magnez, np. w związku z intensywną aktywnością fizyczną lub umysłową. Preparat zawiera cytrynian sodu o wysokiej przyswajalności.

Jak stosować Magnesol 150?

W przypadku dzieci w wieku od 7 do 14 lat zaleca się przyjmowanie jednej tabletki dziennie. U młodzieży po 14. roku życia i dorosłych dzienna porcja wynosi 2 tabletki. Tabletki z magnezem należy rozpuścić w 125 ml wody.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Magnesol 150?

Suplementu diety nie powinny stosować osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się przyjmowania produktu również przez pacjentów chorych na ostrą niewydolność nerek. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7. roku życia.

Z czym nie łączyć Magnesol 150?

Suplement diety nie powinien być przyjmowany w odstępie krótszym niż 3 godziny od spożycia preparatów zawierających żelazo. Magnez może bowiem zmniejszyć wchłanianie tego pierwiastka.


Tabela

Składnik1 tabletka (% ZDS*)2 tabletki (% ZDS*)
Magnez150 mg (40%*)300 mg (80%*)

Skład

Sacharoza, regulator kwasowości (kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu), skrobia (kukurydziana), aromaty (pomarańczowy, cytrynowy, grejpfrutowy),substancja utrzymująca wilgotność (glikol polietylenowy), substancja słodząca (sacharynian sodu), barwnik (kwas karminowy), koncentrat z krokosza barwierskiego.

Jak stosować

1 tabletkę rozpuścić w szklance wody.

Dzienne spożycie

Dzieci w wieku od 7 do 14 lat: 1 tabletka dziennie.
Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia: 2 tabletki dziennie.

Przeznaczenie

Magnesol 150 wskazany jest do stosowania w przypadku niedoboru w diecie magnezu i przy zwiększonym zapotrzebowaniu organizmu na magnez.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić od wilgoci i światła.

Waga

130 g

Dystrybutor

KRKA - POLSKA Sp. z o.o.
Równoległa 5
02-235 Warszawa

Producent

Krka d.d.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.