Chusteczki nawilżane dla dzieci

  (132)
Sortuj według
Chusteczki nawilżane

Chusteczki nawilżane

Chusteczki nawilżane dla dzieci — zastosowanie, skład i rodzaje

Chusteczki nawilżane dla niemowląt są bardzo przydatne w codziennej higienie dziecka. Są łagodne, przyjemne i wygodne w użytkowaniu. Przede wszystkim sprawdzają się, gdy nie mamy dostępu do wody i preparatów myjących, dlatego wszystkie mamy często podróżujące lub przebywające z maluszkiem poza domem cenią sobie wygodę ich stosowania. Kiedy potrzebujesz szybko przetrzeć buzię dziecka, wytrzeć rączki ubrudzone czekoladą lub innym pokarmem, chusteczki dla dzieci okazują się być zawsze w pogotowiu.

Dodatkowo wilgotne chusteczki dla niemowląt i dzieci dbają o przywrócenie właściwego pH skóry. Nie należy jednak traktować tego produktu jako zamiennika mydła dla dzieci, żelu antybakteryjnego czy innych kosmetyków pomagających utrzymać higienę dziecka w podróży. Wiele mówi się również o zbyt częstym używaniu chusteczek nawilżanych, z których część zawierać może substancje podrażniające lub uczulające. Niestety niektóre chusteczki nawilżane dla dzieci zawierają w sobie wiele sztucznych substancji jak choćby parabeny. Ten ostatni odpowiedzialny jest za wydłużenie terminu przydatności kosmetyku, ale jego skutkiem ubocznym jest pojawienie się atopowego zapalenia skóry.

Dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem chusteczek nawilżanych dokładnie sprawdzić ich skład. Ważne, aby produkt posiadał atesty dermatologiczne i był hipoalergiczny. Na szczęście w ofercie aptek znajdziesz chusteczki dla niemowląt w wielu różnych wariantach.


Chusteczki dla niemowląt o wrażliwej skórze

Chusteczki dla niemowląt mają za zadanie oczyszczać ciało dziecka z różnego rodzaju zabrudzeń. Warto jednak wybierać też takie, które dodatkowo zadbają o delikatną skórę malucha, pozostawiając ją gładką i bez podrażnień. Na rynku dostać można chusteczki nawilżające różnego rodzaju, które dopasować można do potrzeb skóry.

W asortymencie producentów artykułów dla dzieci znajdują się między innymi chusteczki nawilżane dla niemowląt ze skórą wrażliwą i alergiczną, chusteczki bezzapachowe czy mające właściwości łagodzące odparzenia. Dobrze jest przed zakupem zwrócić uwagę nie tylko na skład i jakość produktu, ale także na datę ważności. Jest to ważne, ponieważ skórę małego dziecka można bardzo łatwo podrażnić, zwłaszcza jeśli cierpi ono na alergię lub choroby skóry, np. atopowe zapalenie.

W takich przypadkach konieczna będzie konsultacja lekarska w celu zweryfikowania, czy faktycznie chusteczki nawilżające są odpowiednim produktem do stosowania przy takich dolegliwościach. Kupując chusteczki dla niemowląt, zwróć także uwagę na praktyczność opakowania. Z jednej strony wyciąganie ich nie powinno sprawiać żadnego problemy, z drugiej opakowanie powinno posiadać możliwość w miarę szczelnego zamknięcia, aby chusteczki nie wysychały i nie traciły swoich właściwości.


Mokre chusteczki dla dzieci — co powinny mieć w składzie?

Na szczęście mokre chusteczki dla dzieci, podobnie jak każdy inny produkt, jest w aptece często sprawdzany pod kątem daty ważności. Przechowywane są również w zalecanej temperaturze. Najczęściej producent podaje na opakowaniu sposób przechowywania i okres w jakim powinny zostać zużyte. W przypadku chusteczek nasączonych substancją nawilżającą jest to niezwykle istotne dla podtrzymania właściwości produktu.

Dobrze, jeśli chusteczki dla dzieci nasączone są łagodnymi olejkami, które działają nawilżająco na skórę. Z kolei wyciąg z aloesu lub pantenol będzie łagodził i koił podrażnienia delikatnej skóry malucha. Najlepsze chusteczki to te nieperfumowane, o neutralnym zapachu wynikającym z naturalnych dodatków, które znajdują się w ich składzie. Dobrze, jeśli chusteczki nie zawierają alkoholu, który jest substancją o mocnym działaniu. Mydło również nie należy do delikatnych kosmetyków i dosyć często wywołuje reakcje alergiczne, zwłaszcza u dzieci. Lepiej, kiedy zostanie ono zastąpione innymi substancjami antybakteryjnymi. Jeśli nie masz pewności, czy chusteczki, które stosujesz, są bezpieczne dla Twojego dziecka, zapytaj farmaceutę w aptece o skład i ewentualne groźne substancje w danym produkcie.

Marki powiązane z kategorią: Chusteczki nawilżane