Maxiluten D3, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety w formie tabletek z luteiną, minerałami dla dorosłych.

Dostępny
29,79

O produkcie: Maxiluten D3, suplement diety, 30 tabletek

100011422

Opis

Suplement diety zawierający wysoką wysoką dawkę luteiny jak również zeaksantynę oraz witaminy i minerały (beta-karoten jako źródło witaminy A i cynk)

Właściwości

Maxiluten D3 jest suplementem diety powstałym z myślą o osobach dorosłych, którym zależy na ochronie zdrowia oczu. Charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy D3 –2000 j.m. Uzupełniają go dodatkowe składniki aktywne, które pomagają utrzymać prawidłowe widzenie.

  • Wyciąg z kwiatów róży stulistnej wspiera ochronę siatkówki i soczewki oka.
  • Luteina oraz zeaksantyna – pozyskiwane są ze standaryzowanych wyciągów z kwiatów aksamitki wzniesionej. Wspomagają funkcjonowanie narządu wzroku, ponieważ – naturalnie wchodzą w skład barwnika plamki żółtej, która stanowi część siatkówki.
  • Cynk wspiera utrzymanie ostrego widzenia oraz wspomaga zachowanie optymalnego metabolizmu witaminy A. Pomaga utrzymać prawidłowe funkcje poznawcze oraz wspiera pracę układu odpornościowego.
  • Beta-karoten stanowi źródło witaminy A, która wspiera utrzymanie poprawnego widzenia.
  • Witamina C należy do grupy przeciwutleniaczy. Wspomaga ochronę oka przed negatywną aktywnością wolnych rodników.

Jak wiele suplementów diety zawierających witaminy na oczy, Maxiluten D3 ma postać tabletek.

Jak działa Maxiluten D3?

Maxiluten D3 to preparat ze składnikami, które wspierają ochronę narządu wzroku. Wspomagają utrzymanie prawidłowego widzenia oraz funkcji poznawczych.  Ponadto pomagają zwalczyć wolne rodniki.

Jak stosować Maxiluten D3?

Suplement Maxiluten D3 jest przeznaczony do stosowania przez dorosłych. Zaleca się spożywać 1 tabletkę dziennie, którą można popić wodą. Nie należy przekraczać rekomendowanej dziennej porcji ustalonej przez producenta. Przed rozpoczęciem suplementacji Maxiluten D3 zaleca się przeprowadzić badanie 25-(OH)D pozwalające na ocenę poziomu witaminy D3. Wynik należy skonsultować z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Maxiluten D3?

Maxiluten D3 nie jest odpowiedni dla osób, które wykazują nadwrażliwość na jakikolwiek składnik. Natomiast kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.


Tabela

Składniki 1 tabletka % RWS*
Wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej 120 mg ---
w tym:
luteina 24 mg ---
Wyciąg z kwiatów róży stulistnej 40 mg ---
Wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej 24 mg ---
w tym:
zeaksantyna 1,2 mg ---
Beta-katoren 7 mg ---
Cynk 5 mg 50%
Witamina C 20 mg 25%
Witamina D 50 µg (2000 j.m.) 1000%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składnik: Substancja wypełniająca: celuloza, wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej standaryzowany na luteinę, beta-karoten, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, wyciąg z kwiatów róży stulistnej, wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej standaryzowany na zeaksantynę, cholekalcyferol, kwas L-askorbinowy, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, tlenek cynku, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancje glazurujące: hydroksypropyloceluloza, talk oraz kwasy tłuszczowe, barwniki: żółcień chinolinowa oraz żółcień pomarańczowa FCF, substancje glazurujące: wosk pszczeli biały i wosk carnauba.

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli 1 tabletka dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennego spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej.Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem.


Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.