Mediderm krem, 500 g

Krem – emolient do pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry, nawilża.

Dostępny
21,98

O produkcie: Mediderm krem, 500 g

100003442

Opis

Mediderm krem 500 g to wyrób medyczny będący specjalistycznym preparatem wskazanym do pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry w przebiegu łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry.


Właściwości

Mediderm to specjalistyczny preparat w formie kremu przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe, dzieci i niemowlęta powyżej 1. miesiąca życia. Powstał z myślą o pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo – szczególnie w przypadku łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy. Zawiera składniki aktywne, które pomagają utrzymywać długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie naskórka. Tworzą one na powierzchni skóry warstwę ochronną, pomagając w łagodzeniu uczucia świądu i pieczenia.

  • Wazelina (Petrolatum) jest tłustym emolientem o właściwościach natłuszczających i nawilżających. Tworzy na skórze warstwę, która pomaga chronić przed przez naskórkową utratą wody.
  • Cetomacrogol 1000 stanowi mieszaninę nasyconych kwasów tłuszczowych. Jest stosowany jako wsparcie przy łagodzeniu podrażnione i suchej skóry.
  • Olej parafinowy (Paraffinum Liquidum) jest tłustym emolientem. Wspomaga ochronę, zmiękczenie i wygładzenie skóry.

Skład preparatu jest pozbawiony SLS, parabenów, substancji zapachowych, barwników. Zastosowanie hipoalergicznej formuły pomaga zmniejszyć ryzyko powstawania podrażnień. Produkt nie brudzi pościeli ani ubrań. Może być stosowany na duże powierzchnie ciała, podobnie jak niektóre maści na egzemę.

Jak działa Mediderm?

Składniki aktywne zawarte w produkcie Mediderm pomagają nadać skórze długotrwałe nawilżenie oraz natłuszczenie. Wspierają jej elastyczność oraz wspomagają nadmiernie łuszczenie się i pieczenie. Pomagają łagodzić świąd.

Jak stosować Mediderm?

Krem można stosować tak często, jak to konieczne – nawet kilka razy w ciągu dnia. Niewielką ilość preparatu należy zaaplikować na uprzednio oczyszczoną skórę – w miejscach dotkniętych zmianami – i delikatnie wklepać. W razie potrzeby czynność można powtórzyć.  Aby spotęgować efekt ukojenia skóry, produkt można wcześniej schłodzić w lodówce. Wraz z kremem można stosować inne produkty Mediderm przeznaczone do pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Dostępne są m.in. szampon, emulsja pod prysznic, emulsja do kąpieli. Cała seria stanowi kompletną kurację wspomagającą terapię dolegliwości takich jak łuszczyca, egzema, atopowe zapalanie skóry.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Mediderm?

Mediderm to krem, który nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 1. miesiąca życia.

Z czym nie łączyć Mediderm?

Producent nie informuje o tym, z jakimi preparatami nie można łączyć tego kremu.

Czy Mediderm jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Producent nie podaje informacji o bezpieczeństwie stosowania preparatu w okresie ciąży. Kwestię tę należy skonsultować z lekarzem.


Skład

Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetomacrogol 1000, Phenoxyethanol.


Jak stosować

Nałożyć i delikatnie wklepać na oczyszczoną skórę. Czynność powtórzyć w razie potrzeby. Uprzednie schłodzenie powoduje działanie kojące. Najlepiej stosować krem bezpośrednio po umyciu preparatem Mediderm emulsja do kąpieli lub Mediderm emulsja pod prysznic.

Regularna pielęgnacja pomaga stabilizować rozwój komórek naskórka i wydłużać okres remisji zmian. Najlepsze efekty można uzyskać stosując kompleksowo inne produkty z serii Mediderm – emulsja do kąpieli, emulsja pod prysznic i szampon.


Przeznaczenie

Preparat jest przeznaczony dla wszystkich, od 1 miesiąca życia.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Przechowywać w temperaturze do 25 °C.


Waga

500 g netto


Dystrybutor

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Producent

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.