Mediderm, emulsja do kąpieli, 500 ml

Natłuszczająca emulsja do kąpieli, redukuje nadmierne złuszczanie.

Dostępny
29,69

O produkcie: Mediderm, emulsja do kąpieli, 500 ml

100003444

Opis

Mediderm emulsja do kąpieli 500 ml to wyrób medyczny w postaci emulsji do kąpieli stworzonym do pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry w przebiegu łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry.


Właściwości

Mediderm emulsja do kąpieli to specjalistyczny produkt natłuszczający przeznaczony do pielęgnacji skóry niemowląt od 1. miesiąca życia, dzieci i osób dorosłych. Preparat może być wykorzystywany podczas codziennych zabiegów higienicznych wszystkich członków rodziny. Formuła preparatu bazuje na składnikach o właściwościach okluzyjnych i nawilżających — oleju parafinowym i glicerynie.

  • Olej parafinowy zalicza się do kategorii olejów mineralnych. Jego właściwości nawilżające wynikają ze zdolności do tworzenia na skórze niewidzialnego opatrunku (okluzji) zabezpieczającego przed podrażnieniami. Powstały na skórze film nie „dusi” skóry, jednocześnie ograniczając transepidermalną utratę wody. Dzięki temu pośrednio wspomaga utrzymanie odpowiedniej wilgoci w skórze. Olej parafinowy nie zatyka porów i nie wpływa na tworzenie się niedoskonałości. Jest dobrze tolerowany nawet przez bardzo wrażliwą skórę.
  • Gliceryna to alkohol cukrowy, który ze względu na zdolność do utrzymywania i zatrzymywania wilgoci w skórze należy do grupy humektantów. Stanowi naturalny składnik tzw. płaszcza hydrolipidowego. Gliceryna pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji i odpowiada za jej nawilżanie. Nie powoduje podrażnień.

Skład produktu Mediderm emulsja do kąpieli nie zawiera SLS, parabenów, substancji zapachowych i barwników.

Jak działa Mediderm emulsja do kąpieli?

Składniki zawarte w preparacie długotrwale natłuszczają i zmniejszają napięcie skóry. Pomagają redukować nadmierne łuszczenie i regenerować naturalną warstwę ochronną skóry. Wpływają na ograniczenie przeznaskórkowej utraty wody, wspomagając zachowanie odpowiedniego nawilżenia. Sprawiają, że skóra staje się miękka i mniej narażona na stany zapalne.

Kiedy stosować Mediderm emulsja do kąpieli?

Sięgnij po produkt, jeśli cierpisz na dermatozy takie jak łuszczyca, egzema czy atopowe zapalenie skóry.

Jak długo można stosować Mediderm emulsja do kąpieli?

Stosuj produkt tak długo, jak potrzebujesz.


Skład

Paraffinum Liquidum, Aqua Purificata, Isopropyl Myristate, Glycerin, Phenoxyethanol, Cetomacrogol 1000, Cetearyl Alcohol.


Jak stosować

Rozpuścić w strumieniu wody – dorośli 0,5 nakrętki na wannę, niemowlęta i dzieci wewnętrzną nakrętkę na wanienkę. Ciało zanurzyć w wodzie z preparatem pozostając w kąpieli 10-15 min. Delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem unikając pocierania. Emulsja pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną (w celu uzyskania szczególnie mocnego natłuszczenia można zastosować większą ilość preparatu).

Regularna pielęgnacja pomaga stabilizować rozwój komórek naskórka i wydłużać okres remisji zmian. Najlepsze efekty można uzyskać stosując kompleksowo inne produkty z serii Mediderm jak Mediderm krem, Mediderm emulsja pod prysznic, Mediderm szampon.


Przeznaczenie

Preparat do kąpieli stworzony do pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry w przebiegu łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry.


Ostrzeżenia

Preparat może pozostawić na powierzchni wanny śliską powłokę, dlatego należy zachować ostrożność podczas kąpieli.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Nie stosować po upływie terminu ważności. Wstrząsnąć przed użyciem!

Przechowywać w temperaturze do 25°C.


Waga

500 ml

Dystrybutor

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Producent

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu