Melisal Forte 1,0g/10g, syrop, 125 g

Dostępny
19,63

O produkcie: Melisal Forte 1,0g/10g, syrop, 125 g

100003478

Opis

Melisal Forte 1,0g/10g, syrop, 125 g jest to lek zawierający wyciąg z: liścia melisy, kwiatostanu głogu i korzenia arcydzięgla. Produkt leczniczy roślinny stosowany tradycyjnie, którego skuteczność i bezpieczeństwo opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu. 


Wskazania

Melisal forte stosuje się tradycyjnie w stanach napięcia nerwowego.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Melisal forte
Leku Melisal forte nie należy stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

1 łyżka stołowa syropu zawiera ok.12 g sacharozy, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Lek zawiera małe ilości alkoholu (etanolu), mniej niż 100 mg na dawkę.
Furanokumaryny zawarte w korzeniu arcydzięgla uwrażliwiają skórę na światło. Podczas stosowania leku należy bezwzględnie unikać ekspozycji na promieniowanie UV (np. promieniowanie słoneczne)


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na brak dobrze kontrolowanych badań klinicznych preparatu u dzieci, syrop przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Dzieciom młodszym syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem pediatrą.

Ciąża

Ze względu na brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa w czasie ciąży i karmienia piersią stosowanie produktu w tym czasie nie jest zalecane.
Wpływ leku na płodność jest nieznany. Jeśli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.


Dawkowanie

Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: 2-3 razy na dobę po 1 łyżce stołowej (15 ml)

Skutki uboczne

Dotychczas nie stwierdzono objawów niepożądanych.

Skład

Substancją czynną w 100 g syropu jest:
Wyciąg płynny złożony (1:1) z: liścia melisy (Melissae folio), kwiatostanu głogu (Crataegi folio cum flore), korzenia arcydzięgla (Angelicae archangelicae radice)  (77/15/8)   – 10 g
Ekstrahent: etanol 60 % [v/v]

Substancje pomocnicze: sacharoza, woda oczyszczona, koncentrat z porzeczki, olejek eteryczny cytronelowy


Producent

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.