Miód Manuka MGO 400+, nektarowy, 250 g

Miód nektarowy z krzewu Manuka, wsparcie dla układu immunologicznego.

Wielkość opakowania - gramy
Dostępny
124,75

O produkcie: Miód Manuka MGO 400+, nektarowy, 250 g

100022231

Opis

Miody Manuka na tle innych miodów europejskich i tropikalnych charakteryzuje przede wszystkim rdzenne pochodzenie. Powstają one jedynie w nielicznych rejonach Nowej Zelandii będących naturalną ostoją rzadkich krzewów z rodzaju Leptospermum scoparium.


Właściwości

Miód zawiera methylglyoxal w ilości powyżej 400 mg/kg (naturalny składnik występujący w znacznych ilościach tylko w niektórych miodach Manuka). Skrótem od nazwy methylglyoxal jest MGO. Związek ma m.in. właściwości ograniczające rozwój bakterii. Poza wspomnianą substancją Miód Manuka MGO 400+ dostarcza kwasów organicznych, wolnych aminokwasów i enzymów – alfa-amylazy, inwertazy i oksydazy. Ważnymi składnikami produktu są również acetylocholina, lizozym, flawonoidy, witaminy z grupy B oraz olejki eteryczne.

Miód Manuka MGO – jakie ma właściwości?

Miód Manuka MGO 400+ to miód jednorodny wytworzony na terytorium Nowej Zelandii w czasie pokrywającym się z kwitnieniem krzewów Manuka. Produkt powstał w większości z nektaru roślin z gatunków Leptospermum scoparium. Miód Manuka MGO 400+ marki Manuka Health zawiera powyżej 400 mg/ kg MGO (methylglyoxalu), dlatego może uzupełniać zróżnicowaną dietę wspomnianym składnikiem. Produkt charakteryzuje się ponadto mineralnym, lekko gorzkim smakiem, mocnym zapachem z wyczuwalnymi nutami wrzosu i wilgotnej ziemi, odpowiednim zakresem przewodności właściwej oraz obecnością pyłku typowego dla krzewów Manuka.

Miód Manuka MGO – na co pomaga?

Miód Manuka MGO 400+ stosuje się w celu uzupełnienia diety o składniki odżywcze zawarte w produkcie. Wspomniane składniki mogą przyczyniać się do właściwego działania układu immunologicznego, zachowania dobrego stanu skóry i utrzymania sprawnej pracy układu pokarmowego. Trzeba jednak mieć świadomość, że miody Manuka, tak jak inne miody, nie zostały zbadane w ramach badań potwierdzonych przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Instytucja zatwierdza oświadczenia zdrowotne, na których podstawie powstają opisy właściwości produktów spożywczych. Z tego powodu na stronach producentów i sprzedawców miodów Manuka nie publikuje się jednoznacznych informacji na temat działania produktów.

Jak stosować Miód Manuka MGO?

Miód Manuka MGO 400+, podobnie jak inne miody, jest produktem spożywczym. Nie zostały ustalone ścisłe zalecenia w kwestii jego dziennego spożycia. Miód można jeść rano na czczo w ilości 2-3 łyżeczki albo po 1 łyżeczce 2-3 razy dzienne pół godziny przed posiłkiem. Innym sposobem na spożycie produktu jest rozpuszczenie go w letniej wodzie i wypicie przygotowanego roztworu. Miód Manuka może urozmaicać dietę przez cały rok. Nadaje się do codziennego spożywania. Część osób decyduje się na włączanie go do jadłospisu wyłącznie w sezonie jesienno-zimowym.

Miód można stosować doustnie, ale też zewnętrznie, np. jako dodatek do domowych peelingów i maseczek. Produktu nie powinny spożywać dzieci poniżej 1 roku życia, osoby uczulone na produkty pszczele i diabetycy. W przypadku wątpliwości związanych ze stosowaniem miodu warto zasięgnąć porady lekarza.


Tabela

Wartość odżywcza w 100 g w 15 g
Wartość energetyczna 1400 kJ / 334 kcal 210 kJ / 50,2 kcal
Tłuszcz 0 g 0 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g 0 g
Węglowodany 82,1 g 12,3 g
w tym cukry 82,1 g 12,3 g
Błonnik 0 g 0 g
Białko 0,3 g 0,05 g
Sól 0,04 g 0,01 g
Methylglyoxal  >40 mg >6 mg

Skład

Składniki: miód z krzewu Manuka 100%


Jak stosować

Spożywać rano na czczo pół godziny przed posiłkiem.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2-3 łyżeczek lub po 1 łyżeczce 2-3 razy dziennie.


Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze pokojowej.


Waga

Masa/objętość netto: 250 g


Producent

MANUKA HEALTH


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.