Möller’s

  (19)

Firma Möller’s należy do grupy Orkla Care S.A. zajmującej się wytwarzaniem kosmetyków, suplementów witaminowych i ziołowych oraz artykułów spożywczych dla sportowców. Do flagowych produktów koncernu należy się tran Möller’s. Jego historia sięga połowy XIX wieku.

Sortuj według

Möller’s – firma o ponad 150-letniej tradycji!

W 1854 roku farmaceuta Peter Moller założył na Lofotach fabrykę specjalizującą się w produkcji oraz oczyszczaniu tranu. Norweska receptura przetrwała do dziś i została przełożona na tran dla dorosłych i tranMöller’s dla dzieci. Marka powstała z troski o zdrowie człowieka i z obserwacji opartych na doświadczeniu Petera Mollera. To on jako pierwszy dostrzegł, że ludzie regularnie spożywający rybny olej rzadziej zapadają na choroby oraz inne dolegliwości.

Tran Mollers – produkcja bez zanieczyszczeń

Z czego składają się produkty Mollers? Kapsułki, płyn i żelki zawierają tran z dorsza bogatego w cenne kwasy tłuszczowe Omega–3 oraz witaminy D. Orkla Care dba o to, aby w procesie wytwarzania wykorzystywać jedynie świeże ryby (łowione codziennie przez tradycyjne kutry rybackie w Lofotach i Vesteralen). Wody otaczające te tereny należą do jednych z najczystszych na świecie. Möller’stran norweski to w pełni bezpieczny i zdrowy artykuł. Jego produkcja zaczyna się w pięknych,skandynawskich terenach, a kończy w lokalnych fabrykach. Aby uniknąć niekorzystnego wpływu plastiku na jakość oleju, tran umieszcza się w szklanych opakowaniach.

Tran Mollers dla dzieci

Zalety tranu są znane od dawna. Olej z ryb nie tylko wzmacnia odporność, ale także zmniejsza ryzyko niebezpiecznych chorób serca i usprawnia pracę mózgu. Wspomaga również funkcjonowanie stawów i kości. Jest niezwykle istotny w pierwszych miesiącach życia. Mollers dla dzieci (np. suplement diety Möller’s Baby+ o smaku cytrynowym) stanowi kompozycję kwasów omega–3 oraz witamin A, E i D. Składniki te dobrze wpływają na rozwój mózgu i oczu, a także wspomagają układ kostny. Tran może być spożywany przez niemowlęta od 6. miesiąca oraz starsze pociechy – dla nich poleca się żelki Möller’s Omega-3 Rybki.

Tran Mollers – kto jeszcze powinien po niego sięgnąć?

Tran Möller’s w kapsułkach się dlakobiet w ciąży i karmiących. W apteceznajdziesz także produkty Möller’s dla seniorów – ich cena zależy od przeznaczenia i składu. Preparaty zawierają kwasy tłuszczowe O mega–3 DHA i EPA (będące budulcami błon komórkowych w sercu i w naczyniach krwionośnych). Z kolei witamina D, której w tranie Mollers z pewnością nie brakuje, przyczynia się do utrzymania mocnej struktury kości i zębów.