Nasodren, aerozol do nosa, 50 mg + 5 ml

Wyrób medyczny w postaci aerozolu do nosa, zawiera fiołek alpejski.

Dostępny
30,13

Klienci kupili również

O produkcie: Nasodren, aerozol do nosa, 50 mg + 5 ml

100003676

Opis

Nazwa Nasodren
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać aerozol do nosa
Wielkość opakowania 50 mg + 5 ml
Działanie/właściwości
  • łagodzenie objawów w chorobach jam nosowych i zatok przynosowych

Nasodren aerozol do nosa 50 mg + 5 ml to wyrób medyczny będący naturalnym ekstraktem ze świeżych bulw fiołka alpejskiego Cyclamen Europaeum L.


Właściwości

Jak działa Nasodren?

Nasodren jest wyrobem medycznym przeznaczonym do miejscowego łagodzenia objawów nieżytu nosa (uczucia zablokowanego nosa), zalegającej w nosie wydzieliny śluzowej, braku powonienia czy bólu twarzy, oczyszczającym i usuwającym śluzową wydzielinę zgromadzoną w jamach nosowych, zatokach (przewodach prowadzących do nosa) i górnych drogach oddechowych, a tym samym łagodzącym objawy już po zastosowaniu pierwszej dawki.
Po zastosowaniu Nasodrenu, u pacjenta następuje wzmożony wypływ wydzieliny śluzowej zgromadzonej w nosie i zatokach przynosowych, który trwa do dwóch godzin. W rezultacie, szybko ustępuje ból głowy czy twarzy, często towarzyszący objawom nieżytu nosa.

Kiedy stosować Nasodren?

Nasodren jest wskazany do łagodzenia objawów w chorobach jam nosowych i zapaleniu zatok przynosowych.

Jak często stosować Nasodren?

Powinien być podawany tylko raz dziennie do każdego otworu nosowego, najlepiej o tej samej porze dnia, na około 2 godziny przed snem. Podanie większej niż zalecana dziennej dawki preparatu nie zwiększy jego efektywności działania.

Jak długo można stosować Nasodren?

Leczenie trwa zwykle 7-10 dni, ale w razie konieczności można je wydłużyć do 14 dni. Znaczna poprawa lub ustąpienie objawów następuje po 6-8 dawkach; jednakże, bóle głowy, często powiązane z nieżytem nosa, zmniejszają się lub zupełnie ustępują już po 3-5 dawkach preparatu. Mimo tego, leczenie powinno trwać przez zalecany okres 7-10 dni.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania aerozolu Nasodren?

Nie stosować wyrobu medycznego jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fiołki, pierwiosnki lub inne gatunki z rodziny Primulaceae, ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku błony śluzowej nosa, powiek i/lub twarzy.

Czy stosowanie aerozolu Nasodren w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego wyrobu medycznego. Nie ma doświadczenia dotyczącego jego stosowania podczas ciąży czy karmienia piersią.

Z czym nie łączyć aerozolu Nasodren?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach. Inne produkty donosowe mogą być zastosowane po upływie 1,5 - 2 godzin po podaniu Nasodrenu.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie aerozolu Nasodren?

Jak każdy wyrób medyczny, ten też może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpi długotrwałe łzawienie czy ślinienie, które nie ustępuje po upływie 2 godzin, należy szukać pomocy medycznej. Jeżeli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.


Skład

- Substancja aktywna to liofilizowany proszek będący naturalnym ekstraktem ze świeżych bulw fiołka alpejskiego Cyclamen Europaeum L. Każda dawka donosowa aerozolu to rozpylone 0,13 ml (2-3 krople) roztworu. Ta ilość odpowiada 1,3 mg proszku. Gotowy roztwór zawiera 38 dawek, które mogą być podawane nie dłużej niż przez 16 dni.

- Nasodren nie zawiera sztucznych składników ani konserwantów.

- Rozpuszczalnik (5 ml wody) jest dołączony w celu sporządzenia roztworu liofilizowanego proszku.


Jak stosować

Nasodren można podawać tylko do nosa.

Jak przygotować roztwór
- Otwórz pojemnik zawierający proszek, przekręcając zakrętkę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara oraz usuń zatyczkę.
- Otwórz plastikową ampułkę z płynem, odrywając jej górną część.
- Wlej zawartość ampułki do pojemnika z proszkiem.
- Nakręć dozownik z rozpylaczem na pojemnik i wstrząśnij delikatnie aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Zaczekaj aż cała powstała piana zniknie.
- Zdejmij nasadkę ochronną z dozownika z rozpylaczem.
- Przed pierwszym zastosowaniem, przeprowadź 2-3 próbne rozpylenia roztworu, kierując dozownik w powietrze z daleka od oczu.

Jak stosować Nasodren
- Ustaw głowę pionowo, unikając przechylania w przód lub w tył. Umieść końcówkę dozownika w prawym otworze nosowym. Powstrzymaj oddech na 3-5 sekund i rozpyl roztwór w prawym otworze nosowym, naciskając dozownik tylko raz. Wykonaj głęboki wydech ustami a następnie oddychaj normalnie. Nie wdychaj rozpylonego roztworu!
- Powtórz czynności z pkt 1, umieszczając końcówkę dozownika w lewym otworze nosowym.
- Po zakończeniu oczyść końcówkę dozownika czystą chusteczką higieniczną i nałóż nasadkę ochronną na dozownik.


Dzienne spożycie

Nasodren powinien być podawany tylko raz dziennie do każdego otworu nosowego, najlepiej o tej samej porze dnia, na około 2 godziny przed snem. - Podanie większej niż zalecana dziennej dawki Nasodrenu nie zwiększy jego efektywności działania.
Leczenie trwa zwykle 7-10 dni, ale w razie konieczności można je wydłużyć do 14 dni.
Znaczna poprawa lub ustąpienie objawów następuje po 6-8 dawkach; jednakże, bóle głowy, często powiązane z nieżytem nosa, zmniejszają się lub zupełnie ustępują już po 3-5 dawkach Nasodrenu. Mimo tego, leczenie powinno trwać przez zalecany okres 7-10 dni.
Należy unikać wdychania aerozolu podczas aplikowania.

Przeznaczenie

Nasodren jest wskazany do łagodzenia objawów w chorobach jam nosowych i zatok przynosowych. (Ostre zapalenie zatok przynosowych)

Ostrzeżenia

Nie stosować Nasodrenu jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fiołki, pierwiosnki lub inne gatunki z rodziny Primulaceae, ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku błony śluzowej nosa, powiek i/lub twarzy.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach.
Inne produkty donosowe mogą być zastosowane po upływie 1,5-2 godzin po podaniu Nasodrenu.

Ciąża i karmienie piersią
Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem Nasodrenu.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować Nasodrenu u dzieci poniżej 5 lat.

Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Oryginalne opakowanie należy chronić przed światłem i przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Gotowy roztwór należy przechowywać w lodówce, w temperaturze 2-8°C i chronić przed światłem.

Nie należy stosować dłużej niż przez 16 dni od sporządzenia roztworu.


Możliwe skutki uboczne

Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. Kontakt z oczami może powodować podrażnienie lub objawy ostrego zapalenia spojówek.

Waga

Opakowanie zawiera:

  • 1 szklane opakowanie zawierające 50 mg liofilizowanego proszku,
  • 1 ampułkę zawierającą 5 ml rozpuszczalnika (woda),
  • 1 dozownik z rozpylaczem.

Dystrybutor

Adamed Consumer Healthcare S.A.
Pieńków 149
05-152 Czosnów

Producent

Hartington Pharma Ltd 1 Northumberland Ave.,
Trafalgar Square,
Londyn WC2N 5BW,
Wielka Brytania


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.