Naturell Metylo B-12 500, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety duża zawartość witaminy B12 jako metylokobalaminy.

Dostępny
33,33

O produkcie: Naturell Metylo B-12 500, suplement diety, 60 tabletek

100010175

Opis

Naturell Metylo-B12 500 to suplement diety o wysokiej zawartości witaminy B12 w formie metylokobalaminy. Metylokobalamina jest to aktywna forma witaminy B12, która nie wymaga udziału wszystkich enzymów potrzebnych do przekształcenia formy nieaktywnej biologicznie w aktywną. Dzięki temu cechuje ją wyższa biodostępność, w porównaniu do cyjanokobalaminy. 


Właściwości

Naturell Metylo B-12 500 to preparat w postaci doustnych tabletek. Zawiera metylokobalaminę — aktywną metabolicznie formę witaminy B12 o wysokiej biodostępności. Metylokobalamina cechuje się większym stopniem przenikania do tkanek i jest bezpieczniejsza w stosowaniu niż cyjanokobalamina*. Obecnie duży nacisk kładzie się na uzupełnianie witaminy B12 w diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Właściwa suplementacja ma szczególne znaczenie z uwagi na ograniczone źródła tego składnika odżywczego w posiłkach pozbawionych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Witamina B12 niemal nie występuje w pokarmie roślinnym i cechuje się bardzo skomplikowaną budową. Jest złożonym związkiem, rzadko spotykanym w przyrodzie. Witaminą B12 określa się związki rozpuszczalne w wodzie nazywane kobalaminami. Są one przekaźnikami grupy metylowej i koenzymami dla istotnych enzymów metabolizmu komórkowego. Biorą udział w przemianie homocysteiny i przyczyniają się do tworzenia aktywnej formy witaminy B9. Uczestniczą też w utlenianiu kwasów tłuszczowych i cholesterolu.

Witamina B12 odgrywa również istotną rolę w procesach krwiotwórczych. Wspomaga też prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Przyczynia się do ochrony poszczególnych nerwów, utrzymując w odpowiedniej kondycji osłonki mielinowe. Ponadto zmagazynowana w wątrobie witamina B12 może spowalniać rozwój WZW C**. Suplement diety Naturell Metylo B-12 500 nie zawiera cukru, laktozy i glutenu oraz jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Jak działa Naturell Metylo B-12 500?

Witamina B12 przyczynia się do utrzymywania właściwego metabolizmu energetycznego. Pomaga też w zachowywaniu odpowiednich funkcji psychologicznych i bierze udział w procesie podziału komórek***.

Jak dawkować Naturell Metylo B-12 500?

Spożywaj jedną tabletkę suplementu diety dziennie. Pamiętaj, aby nie przekraczać rekomendowanej dobowej ilości preparatu.

Kiedy brać Naturell Metylo B-12 500?

Możesz stosować suplement diety Naturell Metylo B-12 500 jeśli twoim celem jest wzmocnienie układu nerwowego, zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspomaganie metabolizmu homocysteiny.

Jak długo można stosować Naturell Metylo B-12 500?

Preparat możesz stosować jako uzupełnienie codziennej diety przez dowolnie długi okres. Opakowanie zawiera 60 sugerowanych porcji produktu i wystarcza na około 2 miesiące suplementacji.

Czy stosowanie Naturell Metylo B-12 500 w ciąży i podczas karmienia piersią   jest bezpieczne?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety  Naturell Metylo B-12 500, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

*https://www.naturell.pl/produkty/naturell-metylo-b12-500/

**https://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/wp-content/uploads/2019/01/witamina_b12.pdf

***https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:02012R0432-20160914&from=ES


Tabela

Składnik 1 tabletka % RWS*
witamina B12 500 µg 20000%


*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.


Skład

Składniki: substancje wypełniające: fosforany wapnia (fosforan diwapniowy), celuloza mikrokrystaliczna, witamina B12 (metylokobalamina), substancje glazurujące: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu); substancja glazurująca: glikol polietylenowy.

Może zawierać ryby i ich produkty pochodne.


Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: dorośli – 1 tabletka dziennie.


Przeznaczenie

Suplementacja witaminy B12, zalecana m.in. w diecie wegetariańskiej i wegańskiej


Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Ograniczenia stosowania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.


WagaDystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35,
02-822 Warszawa


Producent

Naturell AB,
Szwecja


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.