Neomag Slim, suplement diety, 50 tabletek

Dostępny
19,39

O produkcie: Neomag Slim, suplement diety, 50 tabletek

100048962

Opis

Neomag Slim, suplement diety, 50 tabletek to preparat, który zawiera magnez, witaminę B6, a także wyciągi z nasion koli błyszczącej i z liści Gymnema sylvestre.


Właściwości

Neomag Slim to suplement diety opracowany z myślą o wspieraniu organizmu w procesie, jakim jest odchudzanie. Ten wieloskładnikowy preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety, jednak dostarcza składniki, które mogą w naturalny sposób wspomagać procesy zachodzące w ustroju podczas gubienia nadprogramowych kilogramów. Po preparat ten warto sięgnąć zawsze wtedy, gdy zależy nam dostarczaniu substancji odżywczych obecnych w jego składzie.

Receptura suplementu diety bazuje na magnezie — pierwiastku występującym powszechnie we wszystkich organizmach żywych. Jego źródłem w diecie są produkty spożywcze takie jak warzywa strączkowe, migdały, nerkowce czy soja. Duże ilości magnezu znajdują się zwłaszcza w zielonych warzywach liściastych. W ich składzie występuje chlorofil zawierający magnez, który nadaje roślinom zielone zabarwienie.

Magnez odpowiada za m.in. za wytwarzanie i aktywację enzymów, syntezę DNA i RNA oraz przemianę węglowodanów, białek i lipidów. Niemal cała objętość tego makroelementu znajduje się w układzie kostnym i wewnątrzkomórkowo w mięśniach. Zaledwie 1% jest zmagazynowane zewnątrzkomórkowo w pozostałych tkankach organizmów. Magnez u człowieka wchłania się w przewodzie pokarmowym. Stopień absorpcji zależy m.in. od ilości spożywanego białka, błonnika i fosforanów. Magnez:

 • przyczynia się do redukowania uczucia zmęczenia i znużenia;
 • wspiera zachowanie odpowiedniej równowag elektrolitowej;
 • wspomaga utrzymanie poprawnego metabolizmu energetycznego;
 • pomaga we właściwym działaniu układu nerwowego;
 • wspiera prawidłową pracę mięśni;
 • przyczynia się do zachowania odpowiedniej syntezy białka;
 • wspomaga utrzymanie poprawnych funkcji psychologicznych;
 • bierze udział w procesie podziału komórek;
 • pomaga w zachowaniu zdrowych zębów i kości.

Do głównych symptomów niedoboru magnezu zalicza się np. bolesne skurcze mięśni, nocne poty, drżenie powiek i warg, wypadanie włosów, osłabienie i przemęczenie.

Preparat Neomag Slim zawiera również witaminę B6, która z chemicznego punktu widzenia jest grupą sześciu związków rozpuszczalnych w wodzie. Biorą one udział m.in. w metabolizmie aminokwasów, biosyntezie hemu czy biosyntezie neurotransmiterów. Uczestniczą również w regulowaniu pracy hormonów steroidowych. Ponadto ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Witamina B6 może być dostarczana do organizmu wraz z pokarmem lub suplementami diety. W obu przypadkach jest przyswajana na podobnym poziomie. Występuje w wielu produktach roślinnych i zwierzęcych, m.in. w rybach, mięsie, ziemniakach, bananach, przyprawach, ciecierzycy i kaszy bulgur. Witamina B6:

 • wspomaga zachowanie prawidłowej syntezy cysteiny;
 • wspiera utrzymanie poprawnego metabolizmu energetycznego;
 • przyczynia się do właściwego działania układu nerwowego;
 • pomaga w zachowaniu odpowiedniego metabolizmu homocysteiny;
 • wpływa na utrzymanie prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu;
 • wspiera zachowanie właściwych funkcji psychologicznych;
 • przyczynia się do odpowiedniej produkcji czerwonych krwinek;
 • wspiera prawidłową pracę układu odpornościowego;
 • wspomaga redukowanie uczucia zmęczenia i znużenia;
 • wpływa na regulację aktywności hormonalnej.

Niedobór witaminy B6 często prowadzi do rozwoju różnych dolegliwości skórnych, np. egzemy czy łojotokowego zapalenia skóry. Przy skrajnych deficytach pojawiają się też zaburzenia neurologiczne.

W składzie suplementu diety znajduje się również wyciąg z nasion koli błyszczącej. Ekstrakt pozyskany z tej afrykańskiej rośliny uznaje się za naturalny środek wspomagający procesy metaboliczne zachodzące w organizmie. Ponadto ma on wspierać wydzielanie soku żołądkowego i w ten sposób przyczyniać się on do zmniejszenia apetytu i lepszej kontroli masy ciała. Wyciąg jest standaryzowany na zawartość kofeiny. Jest ona powszechnie stosowana w preparatach ułatwiających redukowanie zbędnych kilogramów oraz produktach wspierających pobudzenie organizmu i redukowanie zmęczenia.

Formuła preparatu zawiera też wyciąg z liści Gymnema sylvestre — rośliny wykorzystywanej od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej. To wiecznie zielone, drzewiaste pnącze rośnie naturalnie w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Jego liście są źródłem cennych substancji bioaktywnych. Za najważniejsze z nich uznaje się kwasy gymnemowe zaliczające się do grupy glikozydów triterpenoidowch. Wykazują one właściwości przeciwcukrzycowe i przeciwzapalne. Uznaje się, że uczestniczą w regeneracji komórek wysp trzustkowych, wspomagają procesy utylizacji glukozy, pomagają w obniżeniu poziomu lipidów we krwi i wspierają redukcję wchłaniania glukozy ze ściany jelita.

Co to jest NeoMag Slim?

Neomag Slim to suplement diety w postaci doustnych tabletek, który jest przeznaczony dla osób dorosłych. Jego formuła zawiera starannie dobrane składniki — magnez i witaminę B6. W składzie preparatu znajdują się również substancje roślinne — wyciąg z nasion koli błyszczącej (Cola nitida) oraz wyciąg z liści Gymnema sylvestre.

Czy NeoMag Slim jest dobry na odchudzanie?

Składniki zawarte w suplemencie diety Neomag Slim wspomagają kontrolowanie masy ciała i przyczyniają się do zachowania odpowiedniego poziomu cukru. Wspierają też prawidłowy metabolizm tłuszczów. Wspierają kontrolę apetytu.

Ile razy dziennie brać NeoMag Slim?

Spożywaj 1 tabletkę suplementu diety 1 raz dziennie. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej ilości preparatu.

NeoMag Slim skutki uboczne

Nie ma danych co do ewentualnych skutków ubocznych występujących podczas spożywania suplementu diety.


Tabela

Składniki 1 tabletka %RWS*
Magnez 60 mg 16%
Witamina B6 1,4 mg 100%
Wyciąg z nasion koli błyszczącej (Cola nitida), w tym: 50 mg -
kofeina 5 mg -
Wyciąg z liści Gymnema sylvestre, w tym: 50 mg -
kwas gymnemowy 12,5 mg -

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: węglan magnezu, substancja wypełniająca: celuloza, wyciąg z nasion koli błyszczącej, wyciąg z liści Gymnema sylvestre, substancja wypełniająca: fosforany wapnia, substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza oraz sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: węglan wapnia, substancja glazurująca: hydroksypropyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny, substancje glazurujące: wosk pszczeli biały i wosk carnauba.


Jak stosować

Doustnie, popić wodą.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli - 1 tabletka.


Przeznaczenie

Neomag Slim to preparat przeznaczonych dla dorosłych.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniże 25°C. Chronić od wilgoci i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących piersią, a także dla osób nadwrażliwych na działanie kofeiny. Nie spożywać z innymi produktami będącymi źródłem kofeiny lub innymi składnikami o podobnym działaniu.


Waga

Opakowanie zawiera 50 tabletek.


Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.