Nisita, spray do nosa, 20 ml

Wyrób medyczny spray do nosa z chlorkiem sodu i wodą oczyszczoną.

Dostępny
18,49

O produkcie: Nisita, spray do nosa, 20 ml

100017223

Opis

Nisita spray do nosa wytwarza delikatną rozpyloną mgiełkę i jest stosowany w przypadku suchej błony śluzowej nosa, pomagając udrożnić zatkany nos.np. przy przeziębieniu o w celu oczyszczania i nawilżania błony śluzowej nosa.  Nisita spray do nosa nie zawiera konserwantów i nadaje się dla dorosłych, dzieci i niemowląt.

Właściwości

Nisita spray to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w celu oczyszczenia i nawilżenia błony śluzowej. Może być wykorzystywany na zatkany nos, ponieważ zawarte w nim składniki aktywne przyczyniają się m.in. do jego udrożnienia. Odpowiadają za rozrzedzenie wydzieliny, dzięki czemu jej usunięcie jest dużo łatwiejsze. Formuła preparatu Nisita spray bazuje na jonach sodu i chloru oraz wodorowęglanie sodu:

  • jony sodu i chloru odpowiadają za przywrócenie naturalnych mechanizmów nawilżania błony śluzowej,
  • wodorowęglan sodu pomaga utrzymać zasadowe pH nosa; wspiera układ rzęskowy w usuwaniu zgromadzonych zanieczyszczeń.

Nisita spray może być stosowany w przypadku:

  • przesuszenia śluzówki nosa spowodowanego suchym powietrzem panującym w ogrzewanym lub klimatyzowanym pomieszczeniu,
  • przebywania w pomieszczeniu o niskiej jakości powietrza, z zanieczyszczeniami, co skutkuje zabrudzeniem wnętrza nosa i trudnościami z oddychaniem,
  • kataru wywołanego infekcją lub alergią, który odpowiada za przesuszenie błony śluzowej nosa.

Wyrób medyczny Nisita spray został zamknięty w opakowaniu ze specjalnym plastikowym aplikatorem. Umieszczany w otworze nosowym, pozwala na wytworzenie delikatnej mgiełki, co zwiększa komfort stosowania. Produkt można bezpiecznie stosować już od pierwszych dni życia.

 Jak działa Nisita?

Nisita spray zawiera składniki aktywne, które przyczyniają się do udrożnienia zatkanego nosa i nawilżania przesuszonej śluzówki. Ponadto wspierają regenerację uszkodzonych błon śluzowych, np. po operacjach w tym obrębie.

 Jak stosować Nisita?

Nisita spray stosuj zawsze zgodnie z zaleceniami producenta lub inaczej – wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Wielkość porcji zależy od wieku:

  • niemowlęta i dzieci do 2 lat – 1 porcja do każdego otworu nosowego,
  • dzieci powyżej 2 lat i dorośli – 1-2 porcje o każdego otworu nosowego.

Preparat możesz stosować kilka razy dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Nisita?

Producent nie informuje o przeciwwskazaniach dotyczących stosowania preparatu Nisita spray. Zanim jednak zaczniesz go stosować, skonsultuj się z lekarzem, gdy jesteś po operacji nosa lub wypadku.

Z czym nie łączyć Nisita?

Nie ma informacji dotyczących tego, z czym nie łączyć stosowania preparatu Nisita spray. W razie wątpliwości możesz skonsultować się z lekarzem.

Czy Nisita ma skutki uboczne?

Producent nie informuje o skutkach ubocznych związanych ze stosowaniem tego wyrobu medycznego. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli w ciągu 14 dni objawy nie znikną lub nie ulegną poprawie.


Skład

Każdy ml spray'u do nosa zawiera 3,3 mg chlorku sodu i 8,3 mg wodorowęglanu sodu. Pozostałe składniki: woda oczyszczona

Jak stosować

1 . Wcisnąć biały aplikator kilka razy, aż do uzyskania pierwszego rozpylenia roztworu. Teraz spray jest gotowy do użytku przy każdym następnym zastosowaniu.
2. Wsunąć końcówkę do otworu nosowego i nacisnąć mechanizm pompki. Podczas tej czynności trzymać butelkę pionowo i nie odchylać głowy do tyłu. Podczas podawania spray'u swobodnie oddychać przez nos, a następnie powoli zwolnić aplikator.

Dzienne spożycie

W razie konieczności dorośli i dzieci (w wieku 2 lat i więcej) rozpylić 1-2 dawki do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie, niemowlęta i dzieci (w wieku do 2 lat) rozpylić jedną dawkę do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie.

Ostrzeżenia

Prawidłowe stosowanie wyrobu nie rodzi szczególnych środków ostrożności, które należałoby podjąć.Po przebytej operacji lub uszkodzeniu nosa, przed użyciem Nisita spray do nosa, należy skonsultować się z lekarzem.

Waga

Masa/objętość netto: 20 ml

Dystrybutor

SALVEO POLAND SP. Z O.O.

Producent

ENGELHARD ARZNEIMITTEL
Herzbergstr. 3, Niemcy
Niederdorfelden

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.