Octenisept

  (5)

Właścicielem marki Octenisept jest firma schülke. Od 130 lat pozostaje ona liderem w zwalczaniu zakażeń. Firma opracowała całą rodzinę wyrobów na bazie oktenidyny, przy czym flagowym produktem pozostaje Octenisept – lek na rany, błony śluzowe i skórę o działaniu bakterio-, grzybo- i wirusobójczym.

Sortuj według

  Octenisept spray – bezpieczny środek o wielu zastosowaniach

  Octenisept to preparat służący do odkażania ran, krwiaków, ropni skóry, tkanki podskórnej i błony śluzowej. Środek stosuje się także do pielęgnowania szwów i ran pooperacyjnych. Octenisept spray ma delikatną, odpowiednio wyważoną formułę. Mogą bezpiecznie stosować go również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Ponadto nie ma przeciwskazań do używania go przez dzieci.

  Właściwości leku nie kończą się na odkażaniu ran. Można też zastosować Octenisept na oparzenia – zarówno te małe, jak i bardziej rozległe. Aplikowanie preparatu stanie się ważnym elementem profilaktyki zakażeń. Przyspieszy także proces regeneracji skóry.

  Octenisept na odleżyny i do ochrony jamy ustnej

  Spray nadaje się też do pielęgnacji trudno gojących się ran. Można stosować Octenisept na odleżyny. Preparat ma działanie bakteriobójcze i neutralne pH. Nie podrażnia skóry i charakteryzuje się niską cytotoksycznością.

  Octenisept spray sprawdza się również jako środek do odkażania tkanek jamy ustnej. Zadziała wspomagająco w leczeniu  paradontozy oraz nadżerek powstałych w wyniku noszenia sztucznej szczęki lub aparatu ortodontycznego. Można aplikować Octenisept na afty i pleśniawki – również wtedy, gdy problem dotyczy bardzo małych dzieci. Gdzie można nabyć preparat online? Octenisept w opakowaniach o różnej pojemności znajdziesz w aptece.

  Octenisept na rany – co zawiera i jak działa?

  Octenisept zawiera oktenidynę i fenoksyetanol. Substancje działają antybakteryjnie, wirusobójczo i grzybobójczo. Preparat ma pH neutralne dla skóry. Do jego produkcji nie wykorzystuje się jodu ani chlorheksydyny. Octenisept szybko i skutecznie aktywizuje gojenie się ran. Można stosować go nie tylko po operacjach, zabiegach, oparzeniach czy zranieniach, ale też po przekłuciu skóry (piercing). Octenisept ma atrakcyjną cenę, dlatego jest popularnym środkiem leczniczym dostępnym dla wszystkich.