Octenisept, żel na rany, 20 ml to wyró medyczny w postaci żelu, który dzięki zawiertości oktenidyny, powoduje 15-krotne przyspieszenie gojenia ran oraz chroni przed zakażeniem.
Właściwości
Żel działa chłodząco, zmniejsza powstawanie blizn. Zapobiega przywieraniu do rany opatrunków, dzięki warstwie ochronnej, która powstaje po użyciu żelu. Nie powoduje pieczenia i łagodzi objawy świądu.
Może być stosowany w ranach takich jak: otarcia, skaleczenia, rany ostre, cięte,
a także w oparzeniach I i II stopnia, w tym przy oparzeniach słonecznych. Zapewnia odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie rany, dzięki czemu 15-krotnie przyspiesza gojenie się ran. Może być stosowany również do ran pooperacyjnych, w tym z wysiękiem, a także łączony z opatrunkami specjalistycznymi (w tym zawierającymi srebro).
Skład
Aqua Purificata, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Octenidine HCl.
Jak stosować
Przed nałożeniem żelu należy oczyścić ranę, najlepiej przy pomocy leku z tej samej serii w sprayu.
Nałożyć żel bezpośrednio na skórę za pomocą gazików.
Waga
Objętość netto: 20 ml
Producent
Schulke Polska Sp z o.o.
Al. Jerozolimskie 132 02-305 Warszawa