Olej z pestek dyni, tłoczony na zimno, 250 ml

Dostępny
23,99
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100004087

Olej dyniowy otrzymywany jest poprzez tłoczenie pestek dyni i wyróżnia się charakterystyczną dla nich ciemnozieloną barwą oraz unikalnym smakiem i zapachem.

Dystrybutor

Oleofarm Sp. z o.o. Mokronoska 8 52-407 Wrocław

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu

Producent

Oleofarm

Przeznaczenie

Stanowi wspaniały dodatek do zup, surówek, sałatek, gotowanych warzyw i innych potraw przygotowywanych na zimno. Doskonale nadaje się również do przyrządzania deserów.

Skład

Olej z pestek dyni tłoczony na zimno, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.

Waga

250 ml

Właściwości

Olej dyniowy charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT- Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.