Destresan Max, suplement diety, 24 kapsułki

Dostępny
27,99

O produkcie: Destresan Max, suplement diety, 24 kapsułki

100033758

Opis

Destresan max to unikalny preparat zawierający kompozycję ekstraktów roślinnych: z liści melisy i korzenia różeńca górskiego oraz magnezu i witaminy B6.


Właściwości

Suplement diety Destresan Max występuje w postaci doustnych kapsułek zawierających naturalne wyciągi roślinne oraz składniki witaminowe i mineralne.

  • Wyciąg z liści melisy (Melissa officinalis) pomaga w utrzymywaniu stanu relaksacji i wyciszenia. Melisa może być stosowana w celu łagodzenia objawów napięcia nerwowego o niewielkim nasileniu oraz jako środek ułatwiający zasypianie*. Wspomaga działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Ponadto jest źródłem związków fenolowych, takich jak kwasy fenolowe, flawonoidy czy taniny. Dzięki temu wykazuje właściwości antyoksydacyjne**.
  • Wyciąg z korzenia różeńca górskiego (Rhodiola rosea) wspomaga organizm w walce ze stresem emocjonalnym i napięciem nerwowym. Może być spożywany w celu okresowego łagodzenia objawów takich jak zmęczenie czy uczucie osłabienia***.
  • Magnez w formie tlenku magnezu przyczynia się do łagodzenia uczucia zmęczenia i znużenia. Wspiera też prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i utrzymywanie właściwych funkcji psychologicznych****. Dobowe zapotrzebowanie na magnez wzrasta m.in. w czasie wzmożonego narażenia na stres, a jego niedobór może prowadzić do spadku nastroju i depresji*****.
  • Witamina B6 w formie chlorowodorku pirydoksyny wspomaga zachowywanie poprawnego funkcjonowania układu nerwowego. Dodatkowo pomaga w utrzymywaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Przyczynia się też do redukowania uczucia zmęczenia i znużenia****. Niedobór witaminy B6 może skutkować pojawieniem się zaburzeń neurologicznych, w tym starzenia się neuronów czy zmiany składu aminokwasów w niektórych partiach mózgu******.

Jak działa Destresan Max?

Suplement diety Destresan Max jest źródłem wyciągów roślinnych, witamin i minerałów, które pomagają w utrzymywaniu stanu odprężenia.

Jak dawkować Destresan Max?

Spożywaj 1 kapsułkę suplementu diety dziennie. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej porcji preparatu.

Kiedy brać Destresan Max?

Możesz spożywać suplement diety, jeśli odczuwasz nadmierny stres, niepokój i napięcie nerwowe lub jesteś przepracowany.

Jak długo można stosować Destresan Max?

Suplement diety można spożywać przez dowolnie długi okres. Jedno opakowanie zawiera 30 kapsułek i wystarcza na miesiąc stosowania. Należy jednak pamiętać, że preparat nie może stanowić alternatywy dla odpowiednio zbilansowanego i zdrowego żywienia.

Czy stosowanie preparatu Destresan Max w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania suplementu diety u kobiet w ciąży i matek karmiących.

*https://www.ema.europa.eu/en/documents/herbal-summary/melissa-leaf-summary-public_pl.pdf

**https://czasopisma.up.lublin.pl/index.php/ah/article/view/622/481

***https://www.ema.europa.eu/en/documents/herbal-summary/arctic-root-summary-public_pl.pdf

****https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:02012R0432-20160914&from=ES

*****https://journals.viamedica.pl/arterial_hypertension/article/viewFile/38318/26939

******https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/1294/PF%204-2009.pdf?sequence=1&isAllowed=y


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS*
Ekstrakt z liści melisy 300 mg ---
Ekstrakt z korzenia różeńca górskiego 30 mg ---
Magnez 56 mg 15%
Witamina B6 1,4 mg 100%


*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki:Ekstrakt z liści melisy (Melissa officinalis), tlenek magnezu, żelatyna (składnik otoczki), ekstrakt z korzenia różeńca górskiego (Rhodiola rosea), substancja wypełniająca: celuloza, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu, chlorowodorek pirydoksyny, barwnik: indygokarmin.

Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie.


Przeznaczenie

Preparat polecany jest osobom mającym trudności z pokonywaniem stresu, osobom przepracowanym oraz osobom odczuwającym niepokój i napięcie nerwowe.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Producent

OLFARM SP.Z O.O
Mokronoska 8
Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.