Olimp Chela-Cynk, 30 kapsułek

Suplement diety zawierający cynk w postaci chelatu aminokwasowego.

Dostępny
10,82

O produkcie: Olimp Chela-Cynk, 30 kapsułek

100001207

Opis

Chela-Cynk to suplement diety zawierający najlepiej przyswajalną formę cynku w postaci najwyższej jakości diglicynianu cynku Albion (chelat aminokwasowy).

Właściwości

Olimp Chela-Cynk stanowi preparat przeznaczony do stosowania jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na cynk. Ma bezpieczną formę chelatu aminokwasowego Albion™, która charakteryzuje się mikrobiologiczną i fizykochemiczną czystością, a także dobrą przyswajalnością przez ludzki organizm. To rezultat najnowszych badań naukowych przeprowadzonych w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Olimp Laboratories. Oprócz wysokiej biodostępności suplement diety Olimp Chela-Cynk jest również odporny na kwaśne pH żołądka, a jednocześnie łagodny dla przewodu pokarmowego oraz hipoalergiczny. Badania naukowe* dowiodły, że chelat aminokwasowy Albion™ charakteryzuje się o 43% wyższą przyswajalnością względem glukonianu cynku.

* International Journal for Vitamin and Nutrition Research 77(4):243-8.

Na co jest Olimp Chela-Cynk?

Cynk zawarty w suplemencie uzupełnia codzienną dietę w ważny dla zdrowia pierwiastek. Przyczynia się on między innymi do prawidłowej pracy układu odpornościowego, ograniczając występowanie infekcji. Wspiera metabolizm składników odżywczych i naturalną równowagę kwasowo-zasadową. Ma również działanie antyoksydacyjne, chroniąc organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, co przyczynia się na przykład do wzrostu płodności. Cynk wspiera też zdrowie włosów, skóry i paznokci, poprawiając ich kondycję oraz wygląd. Jego stosowanie zaleca się na przykład w przypadku trądziku lub słabych, łamliwych włosów i paznokci. Ma wpływ na prawidłowy poziom testosteronu we krwi i zdrowie kości.

Olimp Chela-Cynk – jaki ma skład?

Każda kapsułka suplementu diety Olimp Chela-Cynk zawiera 15 mg cynku nowej generacji w formie chelatu aminokwasowego Albion™. To 150% referencyjnej, dobowej wartości spożycia cynku przez osobę dorosłą. Oprócz niego w suplemencie diety znajdują się również substancje wypełniające i przeciwzbrylające. Składnik otoczki kapsułek stanowi żelatyna.

Jak stosować Olimp Chela-Cynk?

Producent zaleca przyjmować 1 kapsułkę cynku dziennie, dzięki czemu pojedyncze opakowanie preparatu wystarcza na 1 miesiąc stosowania. Ponieważ Olimp Chela-Cynk to suplement diety, kluczem do jego skuteczności jest regularne, systematyczne zażywanie. Suplementację najlepiej skonsultować z lekarzem, który pomoże w dobraniu odpowiedniej dawki. Preparat nie stanowi jednak zamiennika zbilansowanej diety ani zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji spożycia suplementu w ciągu dnia.


Tabela

Informacja żywieniowa - 1 kapsułkaCynk15 mg

Skład

maltodekstryna, diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku Albion®), substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (składnik otoczki - żelatyna, barwnik: E 171).

Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

1 kapsułka lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony do stosowania jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na cynk.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Suplement diety nie może być zamiennikiem zdrowej, zbilansowanej diety.

Waga

12g

Dystrybutor

Olimp Laboratories Sp. z o.o.
Nagawczyna 109 c
39-200 Dębica

Producent

Olimp Laboratories Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.