Olimp Gold-Luteina, 30 kapsułek

Suplement diety z naturalną luteiną i standaryzowanym olejem rybim.

Dostępny
29,92

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Olimp Gold-Luteina, 30 kapsułek

100002345

Opis

Gold-Luteina to suplement diety wspomagający wzrok. Jest on w postaci kapsułek płynnych zawiera skoncentrowany olej rybi standaryzowany na zawartość kwasu dokozaheksaenowego oraz omega-3.

Właściwości

Olimp Gold-Luteina to suplement diety w postaci kapsułek płynnych Flow Caps. Dzięki zawartym składnikom uzupełnia codzienną dietę w składniki wspierające prawidłowe widzenie. Chronią one komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, dzięki czemu ograniczają ryzyko chorób i dolegliwości narządu wzroku. Ze względu na płynne kapsułki preparat charakteryzuje się dobrą przyswajalnością przez organizm.

Olimp Gold-Luteina – jaki ma skład?

W składzie preparatu znajduje się 6 składników o dobroczynnym działaniu na wzrok. To:

  • Skoncentrowany olej rybi standaryzowany na zawartość kwasu dokozaheksaenowego (DHA) z grupy kwasów omega-3 – składnik błon strukturalnych siatkówki oka korzystnie oddziałuje na wzrok i zwiększa wchłanianie pozostałych substancji obecnych w suplemencie.
  • Wysokiej jakości naturalna luteina i zeaksantyna z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.) – barwniki z grupy karotenoidów stanowią naturalne filtry chroniące wzrok przed szkodliwym światłem niebieskim. Występują w soczewce oka i plamce żółtej, zapewniając prawidłowe widzenie centralne oraz wspierając zdrowe widzenie kolorów.
  • Cynk w bardzo dobrze przyswajalnej formie - – wysoko przyswajalna forma pierwiastka w postaci chelatu aminokwasowego Albion™ jest łagodna dla przewodu pokarmowego i odporna na kwaśne pH żołądka. Silny przeciwutleniacz pozytywnie wpływa na kondycję oczu i przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu w organizmie.
  • Witaminy A i E – odpowiedni poziom witaminy A w diecie zapobiega rogowaceniu wierzchnich warstw oka oraz przeciwdziała przesuszaniu spojówek oraz rogówek. Witamina E stanowi przeciwutleniacz, który ma wpływ na ostrość widzenia i chroni naczynia krwionośne w oczach.

Olimp Gold-Luteina – czy powoduje skutki uboczne?

Producent suplementu diety nie informuje o potencjalnych skutkach ubocznych wynikających z przyjmowania Olimp Gold-Luteina. Preparatu nie należy jednak zażywać, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek z zawartych w nim składników. Nie powinno się również traktować go w roli zamiennika zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia.

Olimp Gold-Luteina – kiedy stosować?

Po suplement diety Olimp Gold-Luteina mogą sięgać wszystkie osoby dorosłe, które odczuwają zmęczenie, łzawienie, zaczerwienienie lub wysuszenie oczu. Dotyczy to między innymi osób pracujących przed ekranem monitora, a także w innych zawodach szczególnie skupiających wzrok oraz w sztucznym świetle. Preparat może przynieść pożądaną ulgę osobom, których oczy są narażone na ekspozycję intensywnych promieni słonecznych i wykazują nadwrażliwość na światło.

Dawkowanie Olimp Gold-Luteina

Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki suplementu na dzień. Producent zaleca przyjmowanie suplementu diety do posiłku oraz popijanie kapsułek wodą – poprawia to przyswajalność składników aktywnych. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej preparatu.


Tabela

Informacja żywieniowa 1 kapsułka
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 250 mg
Luteina 22 mg
Zeaksantyna 2 mg
Cynk 2,5 mg (25%*)
Witamina A (RE) 120 µg (15%*)
Witamina E (á-TE) 1,8 mg (15%*)

*RWS - referencyjna wartość spożycia.


Skład

Składniki: skoncentrowany olej rybi bogaty w DHA; składniki peletek - [substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna; luteina i zeaksantyna z aksamitki wyniosłek (Tagetes erecta L.), diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku Albion™) - cynk; stabilizatory - hydroksypropylometyloceluloza, glikol polietylenowy], octan DL-alfa tokoferylu – witamina E, palmitynian retinylu – witamina A,  składnik otoczki - żelatyna.
Zawiera składnik pochodzący z ryb.


Jak stosować

Doustnie, w trakcie posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.


Dystrybutor

Olimp Laboratories Sp. z o.o.
Nagawczyna 109c
39-200 Dębica
Polska

Producent

Olimp Laboratories Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.