Olimp Guaranax, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety zawiera kofeinę z guaraną, które wspomagają kontroli wagi.

Dostępny
15,95

O produkcie: Olimp Guaranax, suplement diety, 60 kapsułek

100011134

Opis

Suplement diety zawierający łagodnie i długotrwale działającą kofeinę z guarany, aktywny składnik pomagający utrzymać witalność fizyczną i psychiczną organizmu oraz przyczyniający się do kontroli wagi ciała

Właściwości

Suplement diety Olimp Guaranax występuje w postaci doustnych kapsułek. Jego formuła opiera się na właściwościach ekstraktu z nasion guarany (Paullinia cupana Kunth) — krzewiastej rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Jest ona źródłem dużej ilości w pełni naturalnej i dobrze tolerowanej przez organizm kofeiny. Guarana zawiera jej niemal 4 razy więcej niż ziarno kakaowca.

Roślina Paullinia cupana Kunth zyskała swoją popularność wiele lat temu wśród rdzennych mieszkańców lasów amazońskich – głównie dzięki zdolnościom do pobudzania oraz do redukowania uczucia zmęczenia. Kofeina znajdująca się w nasionach guarany, w porównaniu do tej z nasion kawy, uwalnia się do organizmu znacznie wolniej. Przekłada się to na lepsze, dłuższe i mniej gwałtowne wspieranie wzmacniania sił witalnych organizmu. Badania naukowe* dowodzą, że wyciąg z guarany może:

  • wspomagać utrzymywanie prawidłowej koncentracji;
  • przyczyniać się do redukowania zmęczenia;
  • pomagać w utrzymywaniu witalności fizycznej i psychicznej organizmu;
  • ułatwiać prawidłowy metabolizm tłuszczów i przyczyniać się do lepszego kontrolowania masy ciała;
  • wspierać pobudzanie i dodawanie energii.

Jak dawkować Olimp Guaranax?

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej, spożywaj 1 kapsułkę suplementu diety w miarę potrzeby (jednak nie więcej niż 4 na dobę). Jeśli stosujesz preparat w celu utrzymania optymalnej masy ciała, spożywaj 1 kapsułkę rano, przed aktywnością fizyczną oraz we wczesnych godzinach popołudniowych. Porcję możesz też ustalić indywidualnie podczas konsultacji lekarskiej. Pamiętaj, aby nie przekraczać dziennej zalecanej podaży suplementu diety.

Kiedy brać Olimp Guaranax?

Suplement diety możesz stosować jako alternatywę dla kawy czy herbaty, jeśli doświadczasz obciążenia ciężkim wysiłkiem fizycznym i umysłowym, wykonujesz na co dzień monotonne zajęcia, pracujesz w nocy lub dążysz do zachowania odpowiedniej masy ciała.

Czy stosowanie Olimp Guaranax w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Suplement diety Olimp Guaranax nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Z czym nie łączyć Olimp Guaranax?

Nie spożywaj suplementu diety łącznie z alkoholem ani z produktami zawierającymi kofeinę (np. kawa czy inne preparaty z kofeiną).

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olimp Guaranax?

Suplement zawiera kofeinę. Zrezygnuj ze spożywania preparatu, jeśli cierpisz na choroby układu krążenia lub nadwrażliwość na kofeinę. Produkt nie jest odpowiedni dla dzieci.

*https://olimpstore.pl/olimp-guaranax-60-capsules-821


Tabela

Informacja żywieniowa 1 kapsułka 3 kapsułki
Ekstrakt guarany( 50% kofeiny) 160 mg 480 mg
w tym: Kofeina 80 mg 240 mg

Skład

Składniki: ekstrakt guarany, substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E 171).

Jak stosować

Doustnie

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dla utrzymania sprawności psychicznej i fizycznej – 1 kapsułka w miarę potrzeby, ale nie więcej niż 4 kapsułki w ciągu doby; dla utrzymania wagi ciała – 1 kapsułka rano, przed zajęciami ruchowymi oraz we wczesnych godzinach popołudniowych lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jako suplement diety – substytut napojów używkowych (kawy, herbaty, coli itp.) – dla osób obarczonych ciężkim wysiłkiem fizycznym i umysłowym, wykonujących zajęcia monotonne i nużące, pracujących w godzinach nocnych oraz dla osób dążących do utrzymania wagi ciała.

Ostrzeżenia

Zawiera kofeinę; nie zaleca się stosowania u dzieci i kobiet w ciąży (zawartość kofeiny: 80 mg/ 1 kapsułkę). Preparatu nie należy stosować w przypadku karmienia piersią, chorób układu krążenia lub nadwrażliwości na kofeinę.
Nie przyjmować łącznie z alkoholem!

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej  diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej.Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

18 g netto

Producent

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.
Pustynia 84F
39-200 Dębica

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.