Olimp Potas, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety zawiera potas, który reguluje ciśnienie oraz pracę serca.

Dostępny
19,19

O produkcie: Olimp Potas, suplement diety, 60 tabletek

100004601

Opis

Suplement diety zawierający potas - niezbędny składnik wszystkich organizmów.

Właściwości

Produkt Olimp Potas ma postać łatwych do połknięcia doustnych tabletek. Został opracowany z myślą o uzupełnianiu diety w łatwo przyswajalny potas. Składniki preparatu pomagają pokryć zapotrzebowanie organizmu na tę niezwykle ważną substancję odżywczą niezbędną do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyrób sprawdzi się zwłaszcza u osób zastanawiających się, jakie minerały i jakie witaminy warto suplementować, aby utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi i właściwą pracę mięśni. Po produkt można sięgnąć również w celu wsparcia układu nerwowego. Ponadto spożywanie preparatu zaleca się kobietom i mężczyznom, żyjącym w stresie i wykonującym na co dzień intensywny wysiłek fizyczny lub psychiczny.

Dzienna porcja suplementu diety Olimp Potas (2 tabletki) dostarcza aż 300 mg dobrze przyswajalnego potasu, który jest jednym z najważniejszych elektrolitów w organizmie. Wpływa on na gospodarkę wodno-elektrolitową i stanowi kluczowy składnik płynów ustrojowych krążących w organizmie. Pełni też funkcję kationu płynu wewnątrzkomórkowego. Oddziałuje na zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, zmniejszając pęcznienie komórek. Ma również znaczenie dla zachowania odpowiedniego przebiegu wielu procesów enzymatycznych istotnych dla prawidłowego działania organizmu. Ponadto potas sprzyja kontrolowaniu funkcjonowania systemu nerwowego, układu mięśniowego i zachowaniu odpowiedniego ciśnienia tętniczego krwi. Wspiera utrzymanie odpowiedniej gospodarki kwasowo-zasadowej i wpływa na utrzymanie prawidłowej przemiany węglowodanów.

Preparat jest bezpieczny w stosowaniu i nie zawiera metali ciężkich. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez specjalistów firmy farmaceutycznej Olimp Laboratories w nowoczesnych laboratoriach Ośrodka-Badawczo Rozwojowego*.

Jak działa Olimp Potas?

Składniki preparatu pomagają uzupełnić dietę w wysokiej jakości potas w formie cytrynianu cechującego się wysoką biodostępnością.

Jak stosować Olimp Potas?

Stosuj 2 tabletki suplementu dziennie. Pamiętaj, że preparat stanowi jedynie uzupełnienie diety i nie należy go traktować jako zamiennika zdrowego żywienia. Nie przekraczaj rekomendowanej dobowej ilości produktu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olimp Potas?

Nie zaleca się stosować preparatu przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Czy Olimp Potas ma skutki uboczne?

Producent nie informuje o ewentualnych skutkach ubocznych występujących podczas stosowania preparatu.

*https://olimpstore.pl/olimp-potas-60-tabletek-736


Skład

Cytrynian potasu; substancje wypełniające - celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; substancja wiążąca - hydroksypropylometyloceluloza, substancje przeciwzbrylające - dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

2 tabletki dziennie po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony do stosowania jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na potas.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

60 tabletek

Dystrybutor

Olimp Laboratories Sp. z o.o.
Nagawczyna 109c
39-200 Dębica
Polska

Producent

Olimp Laboratories

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.