Oliprox, lakier do paznokci przeciw grzybicy, 12 ml

Marka: OLIPROX

Preparat w postaci lakieru, chroni i odbudowuje paznokieć z grzybicą.

Dostępny
57,69

O produkcie: Oliprox, lakier do paznokci przeciw grzybicy, 12 ml

100004147

Opis

Oliprox Lakier do paznokci - chroni i wspomaga odbudowę płytki paznokcia w zakażeniach grzybiczych.

Właściwości

Oliprox lakier to wyrób medyczny, który powstał z myślą o zapobieganiu rozwoju zakażeń grzybiczych. Może być również stosowany jako wsparcie leczenia grzybicy paznokci (onychomykozy). Przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego – bezpośrednio na płytkę paznokcia. Jego formuła bazuje na substancjach czynnych o synergistycznym działaniu.  Pomagają niszczyć patogenne mikroorganizmy, odpowiadające m.in. za grzybicę skóry. Są to:

  • klimbazol – wspomaga walkę z różnymi zakażeniami grzybiczymi skóry;
  • pirokton olaminy – wykazuje właściwości przeciwzapalne, wpływa na ochronę przed aktywnością drobnoustrojów.

Skład uzupełnia wyciąg z rozmarynu (Rosmarinus Officinalis [Rosemary] Extract), który pomaga chronić przed bakteriami odpowiadającymi za wywoływanie infekcji dermatologicznych. Oliprox lakier ma postać żelu wodnego sprzyjającemu lepszemu wnikaniu, który pokrywa płytkę paznokcia. Tym samym tworzy powierzchnię ochronną przed niszczącymi drobnoustrojami. Łatwo się nakłada i szybko się wchłania. Zaleca się stosowanie tego preparatu przed pójściem spać – na noc.

Jak działa Oliprox lakier przeciwgrzybiczy do paznokci?

Preparat zawiera składniki aktywne, które zabezpieczają przed zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi, a także pomagają wzmocnić płytkę paznokcia.

Jak stosować Oliprox lakier przeciwgrzybiczy do paznokci?

Przeciwgrzybiczy Oliprox lakier do paznokci stosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Zacznij od obcięcia wolnego brzegu zainfekowanej płytki, a następnie zaaplikuj lakier na całą jej powierzchnię. Odczekaj kilka minut – do wchłonięcia preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Oliprox lakieru przeciwgrzybiczego do paznokci?

Producent nie podaje informacji odnośnie do przeciwwskazań w związku ze stosowaniem tego wyrobu medycznego. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

Czy Oliprox lakier przeciwgrzybiczy do paznokci ma skutki uboczne?

Nie ma informacji dotyczących skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tego wyrobu medycznego.


Jak stosować

Preparat Oliprox lakier do paznokci należy stosować raz lub dwa razy dziennie.
Przed pierwszym użyciem należy obciąć paznokcie, a następnie nałożyć Oliprox lakier do paznokci na całej jego powierzchni. Pozostawić do wyschnięcia przez około 3-4 minuty. Nie należy usuwać preparatu Oliprox lakier do paznokci przez 2-3 godziny od momentu jego nałożenia. Jeśli w tym czasie lakier zostanie usunięty, należy powtórnie go nałożyć. Wskazane jest nakładanie lakieru wieczorem przed snem.
Jak w każdym podobnym przypadku, gdy aplikuje się tego rodzaju preparaty, odbudowanie nowej płytki paznokcia trwa, zazwyczaj do sześciu miesięcy.
W razie pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeznaczenie

W zakażeniach grzybiczych.
Wyłącznie do stosowania zewnętrznego.

Dystrybutor

DermaProfil Sp. z o.o., ul. Promienna 34, 05-077 Warszawa

Producent

Bioderma S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.