Omegamed Optima Forte, 90 kapsułek + 30 tabletek

Suplement diety w formie tabletek dla kobiet w ciąży i karmiących.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

72,19

O produkcie: Omegamed Optima Forte, 90 kapsułek + 30 tabletek

100011236

Opis

Omegamed Optima Forte to produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Optymalny, opracowany przez specjalistów skład Omegamed łączy w sobie komplet składników mineralnych, witamin oraz DHA ważnych dla prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka.

Właściwości

Omegamed Optima Forte zawiera 5 składników mineralnych i witamin zaleconych przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Kwasy DHA zawarte w kapsułkach Omegamed w postaci formuły Life’s DHA® pochodzą z czystych i bezpiecznych hodowli alg (Schizochytrium sp).

Algi uprawiane są w kontrolowanych warunkach i nie mają kontaktu z potencjalnymi zanieczyszczeniami. Tradycyjny sposób pozyskiwania DHA z dużych drapieżnych ryb (takich jak łosoś czy dorsz) niesie ze sobą ryzyko związane z obecnością w ich organizmach skumulowanych toksycznych związków (m.in. dioksyn, rtęci metylowanej, polichlorowanych bifenyli). Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników uznaje za bezpieczny DHA pozyskany z alg,  czyli taki jak Life’s DHA®.

Ponadto w kapsułkach Omegamed występuje żelazo w delikatnej formie Actiferol Fe® oraz ActiFolin® – zawierający aktywną formę folianów. Dlaczego? Ponieważ badania naukowe wykazały, że nawet co druga kobieta może mieć problem z przyswajaniem kwasu foliowego w tradycyjnej formie.*

* Dębski R. Paszkowski T. Wielgoś M. Stosowanie złożonych źródeł folianów w profilaktyce wad cewy nerwowej oraz innych zaburzeń spowodowanych niedoborami folianów w okresie planowania ciąży i w ciąży. Standardy Medyczne profilaktyka zdrowotna Nr 1. Tom 1. 2015. (7).

Dodatkowo produkt Omegamed Optima Forte ma w składzie witaminę D3 w wysokiej dawce 2000 j.m oraz jod 200 µg. DHA zawarte w Omegamed wpływa na prawidłowy rozwój mózgu oraz wzroku płodu i niemowląt karmionych piersią. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Omegamed Optima Forte – jaki ma skład?

Suplement zawiera 5 składników zalecanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią. Są to:

  • kwas foliowy – w preparacie występuje w połączeniu z aktywną formą folianów jako kompleks ActiFolin®,
  • witamina D – w dużej dawce, czyli 2000 j.m.,
  • jod – w dawce 200 μg,
  • żelazo – w dawce 30 mg,
  • DHA – w dawce 600 mg (uzyskane w optymalnym procesie technologicznym z alg i najbezpieczniejszej formie – jako Life’s DHA®).

Od którego tygodnia stosować Omegamed Optima Forte?

Suplement diety w wersji Optima Forte jest polecany dla kobiet w II i III trymestrze ciąży (od 13. tygodnia) oraz w czasie karmienia piersią. Można go jednak zażywać przez cały okres ciąży.

Omegamed Optima Forte – jak działa?

Najważniejszym źródłem składników odżywczych i witamin jest zdrowa i zbilansowana dieta, jednak ze względu na wzrost zapotrzebowania na niektóre substancje w czasie ciąży potrzebna może okazać się suplementacja. Preparat Omegamed Optima Forte dostarcza kobietom ciężarnym i karmiącym 5 składników o udowodnionym korzystnym wpływie w tym okresie.

  • DHA wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu oraz niemowląt karmionych piersią.
  • Foliany (w tym kwas foliowy) zmniejszają ryzyko pojawienia się wad cewy nerwowej u płodu.
  • Żelazo jest niezbędne do prawidłowej pracy układu krwionośnego, produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz transportu tlenu.
  • Witamina D wpływa na gospodarkę wapnia i fosforu, odpowiedni rozwój kości i zębów oraz odporności.
  • Jod wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego – zarówno u płodu, jak i matki.

Tabela

 Tabletka optima - Zalecana dzienna porcja – 1 kapsułka Kapsułka DHA - Zalecana dzienna porcja – 3 kapsułki
DHA - 600 mg
Żelazo 30 mg (214 RWS*, 111 RDS**)
Actifolin
- kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 400 µg (200% RWS*, 100% RDS**)
- kwas foliowy forma aktywna 400 µg (200% RWS*, 100% RDS***)
Jod 200 µg (133% RWS*, 100% RDS**)
Witamina D 50 µg (2000 j.m. 1000% RWS*, 100% RDS**)

*RWS – % dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia (dla osób dorosłych)
**RDS Rekomendowane Dzienne Spożycie określone dla kobiet w ciąży według Rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Ginekol.Pol. 2014, 85, 395-399.
***RDS Rekomendowane Dzienne Spożycie określone w stanowisku ekspertów Dębski R., Paszkowski T., Wielgoś M. Stosowanie złożonych źródeł folianów w profilaktyce wad cewy nerwowej. Standardy Medyczne profilaktyka zdrowotna Nr 1. Tom 1

Skład

Składniki:
Kapsułka DHA: zawartość kapsułki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; aromat; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego]. Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Tabletka optima: difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III)) (żelazo); substancja wypełniająca: celuloza; jodek potasu (jod); cholekalcyferol (witamina D); substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza, hydroksypropyloceluloza; sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego (aktywna forma folianu); kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); substancje przeciwzbrylające: poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy; substancja wypełniająca: talk; trójglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha; barwniki: dwutlenek tytanu, kwas karminowy, indygokarmin.


Jak stosować

Kapsułkę i tabletkę należy połknąć i popić wodą. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 3 kapsułki DHA (brązowa) oraz 1 tabletka optima (różowa).

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.Nie należy stosować przy stwierdzeniu nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Waga

85,9 g netto

Producent

POLSKI LEK
Chopina 10
Wadowice


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.