Orsalit dla Dorosłych, proszek, 10 saszetek

Marka: ORSALIT

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego z glukozą dla dorosłych.

Dostępny
20,48

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Orsalit dla Dorosłych, proszek, 10 saszetek

100004228

Opis

Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Precyzyjnie dobrany skład zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i elektrolitów u osób dorosłych.


Właściwości

Orsalit dla Dorosłych to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat powstał z myślą o osobach dorosłych, których organizm wymaga nawodnienia. Spożycie go pozwala uzupełnić elektrolity. Sprawdzi się nie tylko do stosowania w okresie upałów, ale również w przypadku uprawiania aktywności fizycznej. Orsalit dla Dorosłych to proszek, z którego zrobić można płyn nawadniający charakteryzujący się zmniejszoną osmolarnością. Ma skład zgodny z wytycznymi WHO/UNICEF. Składniki aktywne przyczyniają się do przywrócenia oraz utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej. Są to:

  • sód – przyczynia się do zachowania optymalnej objętości płynów, odpowiada za prawidłowe ciśnienie tętnicze, wpływa na prawidłowe przekaźnictwo nerwowe,
  • potas – odpowiada za prawidłowy przebieg procesu skurczu mięśni (w tym serca), uczestniczy w przewodnictwie nerwowym,
  • glukoza – sprzyja lepszemu wchłanianiu sodu.

Preparat ma postać proszku do sporządzania roztworu. W opakowaniu znajduje się praktyczna miarka, która ułatwia przygotowanie płynu. Występuje w wersji o smaku malinowo-cytrynowym. Nie wymaga dosładzania. Produkt jest bezglutenowy. Nie zawiera tłuszczu oraz białka mleka i laktozy. Wyrób medyczny jest żywnością niekompletną, dlatego nie należy stosować go jako jedyne źródło pożywienia.

Jak działa Orsalit dla Dorosłych?

Preparat zawiera składniki aktywne, które przyczyniają się do nawodnienia organizmu. Skład umożliwia wykorzystanie mechanizmu czynnego wchłaniania sodu i glukozy wraz z cząsteczkami wody.

Kiedy stosować Orsalit dla Dorosłych?

Jeśli Twoim problemem są wymioty czy biegunka ten preparat pozwoli Ci na poprawę nawodnienia organizmu w tych trudnych chwilach. Sięgnąć po niego możesz również wtedy, kiedy uprawiasz intensywnie sport. Składniki aktywne w nim zawarte pomagają zapobiec odwodnieniu. W razie wątpliwości co do zasadności stosowania, skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie preparatu Orsalit dla Dorosłych w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Producent nie podaje informacji odnośnie do stosowania tego preparatu w okresie ciąży i laktacji. Jeśli spodziewasz się dziecka lub karmisz piersią, przed spożyciem wyrobu medycznego skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu Orsalit dla Dorosłych?

Nie stosuj Orsalit dla Dorosłych w przypadku, gdy nie jesteś narażony na ryzyko odwodnienia. Produkt nie jest też odpowiedni dla osób z nadwrażliwością na którykolwiek z jego składników Ponadto przeciwwskazaniem jest wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit. Nie można go stosować pozajelitowo.


Skład

Glukoza, cytrynian, chlorki, sód, potas.


Jak stosować

Saszetkę rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przed podaniem schłodzić. Płynu nie należy dosładzać. Zwykle w pierwszym etapie, a więc w czasie pierwszych 3 - 4 godzin, podajemy dawkę 50-100 ml płynu na kilogram masy ciała oraz dodatkowo po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kilogram masy ciała.

Dzienne spożycie

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5- 10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml płynu nawadniającego po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Preparatu ORSALIT® nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny.


Przeznaczenie

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych w celu uzupełnienie płynów i składników mineralnych podczas biegunki lub wymiotów, odwodnienie organizmu.


Ostrzeżenia

Preparatu ORSALIT® nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny.
Nie stosować pozajelitowo.
Jest niekompletnym środkiem spożywczym.
Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 

Producent

IBSS BIOMED S.A


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.