Orsalit

  (10)

Orsalit jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego produkowaną przez przedsiębiorstwo IBSS BIOMED. Produkty marki można nabyć bez recepty. Saszetki z proszkiem do sporządzenia roztworu oraz płyny Orsalit stosuje się w celu nawodnienia organizmu, zwłaszcza w czasie biegunki i wymiotów.

Sortuj według

Nawodnij organizm, stosując Orsalit elektrolity dla dorosłych

Elektrolity Orsalit skutecznie nawadniają organizm dzięki temu, że wykorzystano w nich efektywny mechanizm wspólnego wchłaniania wody, glukozy i sodu. Doustne preparaty marki mają skład zgodny z zaleceniami WHO i UNICEF. Stosuje się je w celu uzupełnienia płynów i składników mineralnych, gdy dochodzi do odwodnienia lub zaszło ryzyko odwodnienia, głównie podczas biegunki czy wymiotów. Oferowane przez Orsalit elektrolity skutecznie nawadniają również po treningu.

Orsalit dla dzieci – łatwy do podania maluchowi

Orsalit Drink jest preparatem przeznaczonym dla dzieci powyżej 3 roku życia. Ma przyjemny truskawkowy smak. To produkt gotowy do spożycia, niewymagający przygotowania. Płyn stworzony przez Orsalit ma przystępną cenę, dlatego jego zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. Stosuje się go w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie w czasie biegunki albo wymiotów oraz w sytuacjach, gdy wystąpiło ryzyko odwodnienia.

Preparaty Orsalit dla dzieci występują również w wersji saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworu. Mają owocowe smaki, nie zawierają laktozy, glutenu ani białka mleka (z wyjątkiem Orsalit Nutris proszek dla maluchów poniżej 6 miesiąca życia). Wersja neutralna smakowo jest przeznaczona dla alergików. Sprawdź, jakie preparaty Orsalit oferuje producent!

Orsalit – dawkowanie preparatu

Dawkowanie produktów Orsalit zależy od stopnia odwodnienia oraz zaleceń lekarskich. Zazwyczaj podaje się 50-100 ml płynu nawadniającego na kg masy ciała w trakcie pierwszych 4 godzin. Dodatkowo podaje się 5-10 ml na kg masy ciała po każdych wymiotach lub biegunkowym stolcu.