Orsalit Nutris, proszek, smak malinowo-jagodowy, 10 saszetek

Marka: ORSALIT
Dostępny
21,62

O produkcie

100004229

Jedyny doustny płyn nawadniający z laktoalbuminą, która pełni funkcje odżywcze oraz maskuje słony smak.

Właściwości

ORSALIT nutris uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.
ORSALIT nutris wzbogacony jest laktoalbuminą, białkiem występującym w mleku. Laktoalbumina dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie sq wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem. Dzięki zawartości glukozy, soli mineralnych i laktoalbuminy ORSALIT nutris pełni również funkcje odżywcze.
ORSALIT nutris to smaczny doustny płyn nawadniający o zredukowanym słonym smaku.

Tabela

Składniki

Zawartość w 100 ml produktu, sporządzonego zgodnie z instrukcją przygotowania

Zawartość w 100 g produktu w saszetkach

Zawartość w mmol/l

Glukoza1,62 g61,07 g90

Cytrynian

0,19 g

7,16 g

10

Chlorki

0,18 g

6,70 g

50

Sód

0,14 g

5,20 g

60

Potas

0,08 g

2,97 g

20

Laktoalbumina**

0,20 g

7,55 g

<0,01

Skład

Glukoza, cytrynian, chlorki, sód, potas, laktoalbumina.

Jak stosować

Produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Przed otwarciem wstrząsnqć saszetką. Brak sypkości proszku w saszetce nie ma wpływu na jakość produktu. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka. Płynu nie należy dosładzać. ORSALIT nutris można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często, małymi porcjami (łyżeczką).

Dzienne spożycie

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Preparatu ORSALIT nutris nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny oraz alergia na białka mleka krowiego.

Przeznaczenie

ORSALIT nutris o lepszym smaku jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego, przeznaczonym do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. ORSALIT nutris uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. ORSALIT nutris zawiera laktoalbuminę, która dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem.

 

Ostrzeżenia

ORSALIT nutris jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować pozajelilowo. 

Przeciwwskazania: Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chonić od światła i wilgoci.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

53 g

Producent

IBSS BIOMED S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.