Orsalit Nutris, proszek, smak malinowo-jagodowy, 10 saszetek

Marka: ORSALIT

Nawadniający proszek malinowo-jagodowy uzupełnia składniki mineralne.

Dostępny
22,54

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Orsalit Nutris, proszek, smak malinowo-jagodowy, 10 saszetek

100004229

Opis

Jedyny doustny płyn nawadniający z laktoalbuminą, która pełni funkcje odżywcze oraz maskuje słony smak.


Właściwości

Orsalit Nutris to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Jako płyn nawadniający, charakteryzuje się zmniejszoną osmolarnością i zmniejszoną zawartością sodu. Powstał z myślą o uzupełnianiu płynów i zapobieganiu odwodnienia. Przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z takimi dolegliwościami jak biegunka czy wymioty. Ponadto może być stosowany przez osoby narażone na odwodnienie, np. w okresie upałów czy podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

Preparat Orsalit Nutris zawiera składniki, które przyczyniają się do przywrócenia równowagi wodno-elektrolitowej oraz odżywienia organizmu. Są to elektrolity uzupełnione o dodatkowe substancje:

  • sód – wspiera prawidłowe przekaźnictwo nerwowe, pomaga w utrzymaniu optymalnej objętości płynów, przyczynia się do zachowania prawidłowego ciśnienia tętniczego,
  • potas – jest potrzebny do prawidłowego przebiegu procesu skurczu mięśni,
  • glukoza – wspomaga wchłanianie sodu,
  • laktoalbumina – to białko występujące w mleku krowim, stanowi źródło aminokwasów egzogennych (takich, których organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować).

Formuła preparatu została opracowana w oparciu o rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Płyn nawadniający Orsalit Nutris może być stosowany nie tylko przez dorosłych. Jest odpowiedni do podawania małym dzieciom – już od 6. miesiąca życia. Charakteryzuje się słodkim – malinowo-jagodowym smakiem i słabo wyczuwalnym smakiem słonym. Jest to żywność niekompletna, dlatego nie może być traktowana jako jedyne źródło pożywienia.

Jak działa Orsalit Nutris?

Orsalit Nutris dostarcza składniki mineralne oraz uzupełnia płyny, przyczyniając się do wyeliminowania zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.

Kiedy stosować Orsalit Nutris?

Sięgnij po niego w okresie narażenia na odwodnienie, np. podczas biegunek i wymiotów czy wzmożonej aktywności fizycznej. Sprawdzi się też w czasie upałów.

Jak często stosować Orsalit Nutris?

Płyn nawadniający możesz stosować tak często, jak to konieczne.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu Orsalit Nutris?

Zrezygnuj ze stosowania tego produktu, jeśli występuje u Ciebie nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników – w tym na białka mleka krowiego. Preparat nie jest odpowiedni do przyjmowania w przypadku niedrożności jelit, wstrząsu hemodynamicznego. Jeżeli zmagasz się z chorobami współistniejącymi, skonsultuj się z lekarzem przed spożyciem tego płynu nawadniającego.


Tabela

Składniki

Zawartość w 100 ml produktu, sporządzonego zgodnie z instrukcją przygotowania

Zawartość w 100 g produktu w saszetkach

Zawartość w mmol/l

Glukoza1,62 g61,07 g90

Cytrynian

0,19 g

7,16 g

10

Chlorki

0,18 g

6,70 g

50

Sód

0,14 g

5,20 g

60

Potas

0,08 g

2,97 g

20

Laktoalbumina**

0,20 g

7,55 g

<0,01


Skład

Glukoza, cytrynian, chlorki, sód, potas, laktoalbumina.


Jak stosować

Produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Przed otwarciem wstrząsnqć saszetką. Brak sypkości proszku w saszetce nie ma wpływu na jakość produktu. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka. Płynu nie należy dosładzać. ORSALIT nutris można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często, małymi porcjami (łyżeczką).


Dzienne spożycie

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Preparatu ORSALIT nutris nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny oraz alergia na białka mleka krowiego.


Przeznaczenie

ORSALIT nutris o lepszym smaku jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego, przeznaczonym do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. ORSALIT nutris uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. ORSALIT nutris zawiera laktoalbuminę, która dostarcza aminokwasów egzogennych, czyli aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka i muszą być podane wraz z pożywieniem.

 


Ostrzeżenia

ORSALIT nutris jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować pozajelilowo. 

Przeciwwskazania: Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chonić od światła i wilgoci.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.


Waga

53 g

Producent

IBSS BIOMED S.A.


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.